Agnieszka Kałuża – Autorka bloga „Aga Pomaga”

Motto życiowe: „Najważniejsze, żeby w życiu robić to co się kocha lub przynajmniej lubi i nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa!"

ddd
Agnieszka Kałuża. Fot. Lidia Skuza

Kobieta sukcesu

Agnieszka Kałuża – Aga Pomaga. Jestem szefem sama dla siebie, moim zadaniem jest wytyczanie sobie nowych celów i ich realizowanie oraz motywowanie innych do pozytywnych zmian w ich życiu.

Początki

Odkąd pamiętam pomagałam znajomym w urządzaniu ich mieszkań. Zatem wszyscy namawiali mnie, aby zrobić Kurs Projektowania i Wystroju Wnętrz. I w 2013 roku ukończyłam go z wyróżnieniem. Do tej pory scena i śpiewanie było treścią mojego życia. Jednak w wyniku diametralnym zmian spowodowanych rozwodem oraz rozległą operacją zatok, musiałam zmienić całe swoje życie i odnaleźć w sobie nową pasje. Urządzanie wnętrz było strzałem w dziesiątkę.

Po kursie projektowania przyszła do mnie pierwsza propozycja urządzenia mieszkania rodzinie z dwójką dzieci, później poradni dietetycznej i inne projekty. Udzielałam też porad w programie telewizyjnym Twój Puls (TV PULS), jako ekspert od wystroju wnętrz. I tym sposobem narodziła się w kwietniu 2015 – Aga Pomaga! Postanowiłam zrealizować swoje marzenia. Chciałam zawsze docierać do większej grypy odbiorców, inspirować inne kobiety. Powstał fanpage oraz blog Aga Pomaga. Kolejnym krokiem była realizacja kolejnego marzenia czyli kącik Aga Pomaga na antenie Radia Kolor 103 FM . A potem porady w Pytaniu Na śniadanie w TVP2. I udało się!

Od roku możecie mnie usłyszeć na antenie, od poniedziałku do piątku o godz.11:40, gdzie, jako Aga Pomaga razem z Justyną Sokołowską podpowiadam, jak urządzić pięknie mieszkanie, jak je kreatywnie zagospodarować, wykorzystując przy tym dobrze i ekonomicznie środki, które mamy na ten cel przeznaczone lub jak usunąć plamę po winie, czy jak tanio wyjechać na wakacje. Mówię też, jak dbać o siebie i o swoje samopoczucie. A do tego wszystkiego od niedawna można mnie zobaczyć w Pytaniu na Śniadanie, TVP2. Moje teksty inspirowane życiem, oraz porady można przeczytać na moim fanpage’u (https://www.facebook.com/AgaPomaga/) oraz na moim blogu www.agapomaga.com i w zakładce BLOGI na www.ohme.pl.

Życiorys

Mieszkam od 2002 roku w Warszawie, a pochodzę z malowniczego miasta – Choszczno.
Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki. Ukończyłam też Podyplomowe Studia Menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz z wyróżnieniem Kurs Projektowania i Wystroju Wnętrz. Urządzanie wnętrz zawsze było moją wielką pasją, tak jak śpiewanie.

Na moim kanale (https://www.youtube.com/user/AguniaKaluza) można posłuchać piosenek w moim wykonaniu. Śpiewałam i grałam w musicalu „Musical Show. Melodie Brodway’u” w Operze na Zamku w Szczecinie (2001-2002). Występowałam z Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2002-2003). Byłam wokalistką w programie „Stand Up. Zabij mnie śmiechem” (Polsat-2010), gdzie występowałam wraz z zespołem Life Club Band oraz w Sopockiej Nocy Kabaretowej na Sopot TOPtrendy Festiwal (Polsat-2011) i na wielu innych scenach. Wycisza mnie i odpręża projektowanie bransoletek z kamieni szlachetnych i półszlachetnych (www.bransoletkiagabella.pl), które miały już swoją premierę w magazynie Cosmopolitan i nosi je wiele polskich gwiazd. Uwielbiam jazdę na rowerze, nartach, nurkowanie oraz spacery z moją suczką Fidżi.

Dlaczego własny projekt?

Moją życiową zasadą jest: „Najważniejsze, żeby w życiu robić to co się kocha lub przynajmniej lubi i nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa!” Po ciężkim rozwodzie musiałam zmienić całkowicie swoje życie prywatne i zawodowe. Odnalazłam w sobie nową siłę i chęć do życia. Tak narodziła się Aga Pomaga.

Największa obawa przed zaczynaniem od nowa?

Obawy są zawsze, ale działam w zgodzie z samą sobą, a to jest najważniejsze. Trzeba kierować się w życiu własną intuicją, instynktem oraz ciągle rozwijać swoje umiejętności i talenty. A w tym wszystkim najważniejsze: Zadbać o samą siebie.

Największy zawodowy sukces?

Jeszcze przede mną!

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu?

Pokonywanie samej siebie oraz codzienności, trudności i przeciwności losu. Ne wolno się nigdy poddawać oraz bać się prosić o pomoc. Gdy pomożemy sobie, to wtedy łatwiej jest pomagać innym.

Odniosłam sukces, ponieważ…

Myślę, że największe życiowe sukcesy jeszcze przede mną ale cieszę się z każdej nowej rzeczy, którą uda mi sie w życiu zrealizować. Często afirmuję się i widzę siebie tam gdzie chce być i wiecie co? Mija jakiś czas i tam jestem. Swoją życiową postawą udało mi się zmotywować wiele kobiet do walki o siebie, o lepsze jutro oraz o własne poczucie wartości. Po prostu…lubię POMAGAĆ!

Najszczęśliwsza chwila w karierze?

Myślę, że jeszcze wszystko przede mną, a każdego dnia cieszę się z nawet najmniejszego sukcesu, który przybliża mnie do wyznaczonego celu.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Pomaganie innym i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z ludźmi , którzy tego potrzebują, a ja mogę im pomóc.

Największe marzenie?

Chcę być po prostu albo aż, zawsze szczęśliwa.

Najbliższa przyszłość?

Chciałabym mieć program w telewizji, jako Aga Pomaga i nagrać piękną piosenkę, z którą mogłabym wystąpić na jakimś ogólnopolskim festiwalu.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Nigdy nie jest za późno, aby wszystko zmienić, pójść nową, lepszą drogą, choć na początku wyboistą – ale ze szczęśliwym zakończeniem. Kochane jeśli jeszcze tego nie umiecie, to musicie nauczyć się najistotniejszej rzeczy w życiu – ZADBANIA O SIEBIE! Każdego dnia udowadniajcie sobie, że jest życie po życiu.

Kontakt:
Fanpage Aga Pomaga: https://www.facebook.com/AgaPomaga/
Blog: www.agapomaga.com

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl