Aktywność po zimie – od czego najlepiej zacząć?

Zima sprawia, iż nie mamy ochoty na aktywny tryb życia. Po wielu miesiącach siedzenia przed telewizorem, licznych seansach filmowych i ograniczonym ruchu, nadszedł czas na ponowną walkę o wymarzoną figurę. Jak najskuteczniej i najszybciej powrócić do swojej optymalnej formy?

Aktywność po zimie – od czego najlepiej zacząć?

Oczywiście o sylwetkę warto dbać przez cały rok. Zarówno poprzez ćwiczenia, jak i odpowiednią dietę. Jeżeli jednak pozwolimy sobie na odrobinę lenistwa w okresie zimowym to liczmy się z tym, iż będziemy musiały włożyć spory wysiłek w powrót do optymalnej formy.

Z siłownią za pan brat

Jeżeli masz dwugodzinną przerwę w ciągu dnia, wykorzystaj ją właśnie na trening. Dla kobiet dynamicznych nie ma lepszego miejsca do aktywności fizycznej. Co więcej, trenując na siłowni masz do dyspozycji wykwalifikowaną kadrę trenerów. Służą radą na wielu płaszczyznach, m. in. poprzesz treningi personalne lub zajęcia grupowe. Zaproś koleżankę i wspólnie ruszcie na podbój najbliższego fitnessu.

Aktywność po zimie – od czego najlepiej zacząć?

Wdech i wydech

Jeżeli nie jesteś zwolenniczką wielkich sal, w których ludzie nałogowo walczą o odpowiednią formę? Przenieś ulubione ćwiczenia na świeże powietrze. Tego typu aktywność może wymagać więcej czasu, ale warto. Za oknem robi się coraz cieplej, a to sprzyja bieganiu, jeździe na rowerze, czy spacerowaniu. Pamiętaj, że aby zmienić cokolwiek najważniejsza jest systematyczność. Intensywność wykonywanych ćwiczeń stoi dopiero na drugim miejscu. W wielu miastach powstają liczne siłownie na świeżym powietrzu. Mają one zmotywować mieszkańców do ruchu. Zawalcz o te kilka godzin w tygodniu i zadbaj o swoje ciało.

Trening na talerzu

DIETA! Tak drogie panie, płaski brzuch robimy przede wszystkim w kuchni. Systematyczne ćwiczenia pozwalają pogłębić efekty i ustabilizować wagę. Jeżeli nie zmienimy pewnych nawyków żywieniowych, treningi na niewiele się zdadzą. Wystrzegaj się wieczornego podjadania oraz wizyt w miejscach, które nie słyną ze zdrowego i nieprzetworzonego jedzenia. Z całą pewnością lepszym wyborem będzie zjedzenie banana niż sięgnięcie po paczkę chipsów.

Przykładowy jadłospis:

 

  • śniadanie: 4 łyżki muesli (bez cukru) z garstką rodzynek, orzechów włoskich i szklanką jogurtu naturalnego, 2 owoce kiwi
  • przekąska
  • obiad: porcja makaronu pełnoziarnistego, pieczona pierś kurczaka pokrojona w kostkę, sałatka: garść zielonej ciętej fasolki, 5-6 pomidorków koktajlowych, natka pietruszki, porwane liście sałaty – wszystko wymieszane i skropione oliwą
  • przekąska
  • kolacja: sałatka cezar

 

Aktywność po zimie – od czego najlepiej zacząć?

Bez wychodzenia z domu

Jeżeli jesteś kobietą mocno zapracowaną możesz również ćwiczyć w domu.  Poproś najbliższych o kilka minut wolnego i zrób coś dla siebie. W internecie znaleźć można wiele pakietów treningowych dostosowanych do twoich potrzeb. Z pewnością przyda Ci się również mata treningowa i  odpowiedniej wagi ciężarki. Postaraj się przyłożyć do wykonywanych ćwiczeń, w innym wypadku efekty mogą być niezadowalające.

Nie bójmy się ruchu, walczmy o motywację i zmieniajmy się na lepsze. Powodzenia!