Areta Szpura. Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

„Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” to wiedza w pigułce podana w przyjazny i przystępny sposób. Książka pełna pasji i merytoryki, napisana w sposób, który jest w stanie przyswoić sobie absolutnie każdy.

Areta Szpura. Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

A czy ty robisz już coś, aby… uratować świat?„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest świadome zmian klimatycznych i ostatnim, które może coś zmienić” – powiedział jakiś czas temu Barack Obama. Areta Szpura wzięła sobie jego słowa do serca. Robi to bez zbędnego nadęcia i zerojedynkowego podejścia, które często odstrasza młodych ludzi od tego, aby zacząć działać. Na swoim kolorowym, ale też pełnym merytorycznej wiedzy i konkretnych wskazówek, instagramie pokazuje, że zmienianie świata nie jest trudne.

Czym jest ekonomia cyrkularna i dlaczego jest tak ważna dla zrównoważonego rozwoju? Co jeść, aby pozytywnie wpływać nie tylko na swoje zdrowie, ale zdrowie naszej planety? Czym są etyczne podróże? Jak radzić sobie z plastikiem?

To tylko niektóre z tematów, które w swojej książce podejmuje Areta Szpura. Kobieta od dawna zaliczana jest do grona najbardziej znanych polskich gwiazd social mediów, ale w ciągu dwóch ostatnich lat całkowicie zmieniła kierunek swoich działań. Wiedząc, jak bardzo przemysł tekstylny wpływa na produkcję odpadów na świecie, porzuciła prowadzenie swojej modowej marki i skupiła się na poszukiwaniu sposobów na ratowanie planety. Książka jest naturalną konsekwencją jej zaangażowania i działań na forum publicznym. „Jak uratować świat?” zmienia myślenie i podejście do tematu ekologii, zero waste i weganizmu. Poradnik pokazuje, że proste wybory konsumenckie wpływają na naszą ogólną świadomość i mają rzeczywisty wpływ na świat. To dzięki tej zmianie myślenia ludzie zaczynają uczestniczyć w zgromadzeniach czy strajkach i tym samym wpływać na decyzje polityków czy prezesów korporacji.