Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Fryderyk 2010

Pink rosesW związku z tragicznymi wydarzeniami z dn. 10 kwietnia organizatorzy Gali wręczenia nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2010 zdecydowali, że w miejsce tradycyjnej uroczystości odbędzie się symboliczny koncert „FRYDERYK 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku”, który odbędzie się 19 kwietnia br. W Bazylice oo. Salezjanów w Warszawie.

W tym specjalnym koncercie udział wezmą m.in. Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak, Kayah & Royal String Quartet, Bartłomiej Kominek, Kwartet Camerata, Witek Łukaszewski & Grand Piano, Nahorny Sekstet, Janusz Olejniczak, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet, Agata Zubel i Marcin Grabosz, a także Krzysztof Kolberger.

Na scenie zabrzmią między innymi kompozycje Fryderyka Chopina. Gospodarzami tego wzruszającego wieczoru będą Iwona Schymalla i Artur Orzech.

Do Bazyliki oo. Salezjanów zaproszeni zostali m.in. wszyscy artyści nominowani w tym roku do nagród Fryderyk oraz inni przedstawiciele świata kultury i sztuki.

Koncert będzie transmitowany „na żywo” przez Program 1 TVP o godz. 20.20.

Friday, 16 April 2010