Autorka „Domu nad rozlewiskiem” wraca z nową powieścią

Małgorzata Kalicińska przekonuje, że najlepsze dopiero przed nami! “Trzymaj się, Mańka” - jej najnowsza powieść ukaże się 27 września.

Autorka „Domu nad rozlewiskiem” wraca z nową powieścią

Ta opowieść to romans, który przywraca uśmiech i wiarę w ludzi.

Marianna, lat kilkadziesiąt z lekkim plusem, nie jest specjalnie przebojowa i żadna z niej superbohaterka. Jest za to kobietą, z którą chce się przebywać i towarzyszyć jej w życiowych perypetiach. Bliską. Niemal znajomą.

Po ocknięciu się z żałoby po siostrze Lilce walczy z zalanym mieszkaniem i remontem, jednocześnie poszukuje pracy i próbuje zrozumieć fakt, że w życiu jej ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak małe dziecko, Marianna jest o tatę zazdrosna. Sfrustrowana i samotna odnajduje radość w mailowaniu z Antonim – dawnym znajomym, teraz pracującym w Korei Południowej. By uciec od codziennego zgiełku, Mańka przyjmuje zaproszenie na krótki wypad do Korei. Rezultat tego „desperackiego susa” zaskakuje ją samą. Okazuje się, że najlepsze w jej życiu być może wcale nie minęło, a dopiero się zaczyna.

Autorka „Domu nad rozlewiskiem” wraca z nową powieścią

Małgorzata Kalicińska

Autorka bestsellerowych powieści dla kobiet. Jak nikt inny ma prawo by publicznie łamać stereotyp kobiety 50-letniej, by zmieniać społeczne postrzeganie kobiecego “wieku średniego”. Swoją własną historią mogłaby obdzielić kilka życiorysów. Jej potknięcia i sukcesy inspirują kobiety do tego, by mogły zebrać swoje spódnice w garść i śmiało wkraczać w kolejne etapy życia, wyciskając z niego wszystkie soki. Sama twierdzi, że nie ma nic gorszego niż strach przed własną odwagą, dlatego, jak mówi, jeśli już musisz się bać, to bój się, ale też działaj!

Kalicińska ukończyła SGGW-AR w Warszawie. Pracowała w agencji reklamowej, w TVP i zbudowała na Mazurach ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, a potem zbankrutowała. Jej pasją jest zwyczajne życie, z rodziną i w zgodzie z naturą. Matka, żona i babcia – to najważniejsze i najpiękniejsze role w jej życiu. Na podstawie serii jej powieści “Dom nad rozlewiskiem” powstał kultowy serial telewizyjny, który od lat przyciąga przed telewizory miliony telewidzów.