Biały kolor gości w naszych wnętrzach od lat

Dlaczego jest tak bardzo popularny? Przekonajmy się do niego!

 

Instagram my_belle_house

Ten kolor budzi dyskusje, ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników.
Białe ściany są estetyczne, ale trudne w utrzymaniu. Rozwiązaniem będzie tu zamalowanie plamy bez odznaczania się w kolorze.
Istnieją tysiące odcieni, od bardzo zimnych, laboratoryjnych po słoneczno-żółte, więc z łatwością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Ciepłe odcienie mogą w pewien sposób zrekompensować niedobór słońca.
Kolejną zaletą jest optyczne powiększenie wnętrza. Nadaje poczucie świeżości i rozjaśnia cztery ściany.
Jeśli czujemy, że biel jest dla zbyt chłodna, jest to na tyle uniwersalny kolor, że można go ocieplić za pomocą mebli czy dodatków, a ściany posłużą wtedy tylko jako tło. Idealnie współgrać będzie kolor pastelowy. Osoby ze zmysłem do aranżowania wnętrz będą mieć zatem pole do popisu.

 

Instagram jenny.creates

Pierwszą propozycją jest połączenie śnieżnobiałej bieli z delikatnymi pastelowymi dodatkami. Skierowana jest do osób, które cenią sobie spokój i harmonię. Taka aranżacja pozwoli wypocząć po ciężkim dniu w swoim ulubionym miejscu.

Instagram my_belle_house

Kontrastowość kolorów nie wychodzi z mody i jest idealnym przykładem nowoczesnego wystroju. Czerń przełamie monotonną biel i doda naszym czterem ścianom „charakteru”.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- biel

- Wnętrza

-

  • Marta Wysocka

    Szczególnie podoba mi się pomysł na pastelowe dodatki. Ja u siebie mam też białe ściany i do tego mnóstwo obrazków w różnych rozmiarach z pastelowymi ilustracjami. Wyglądają podobnie jak prawdziwe obrazy, bo je sobie wydrukowałam na płótnie. Jak się wpisze w wyszukiwarce „Jak zrobić canvas” to można zobaczyć sporo fajnych pomysłów na ozdobienie ścian