Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel ostatnio króluje w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie często gości na salonach. Jest to elegancka barwa, która rozjaśnia pomieszczenie, jednak nie można z nią przesadzić. Biały salon warto urozmaicić różnymi dodatkami. Sprawdź z nami, jak ożywić biały salon.

Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel w salonie

Kolor biały to symbol elegancji, a także czystości. Wnętrza w tym kolorze kojarzą nam się z lekkością, spokojem, przestrzenią oraz swobodą. Białe ściany optycznie powiększają i podwyższają pomieszczenie. To kolor, który pozwala nam się wyciszyć i odprężyć. W białym salonie szybciej wyciszymy emocje. Również ten kolor pozwala zebrać myśli i sprawia, że jesteśmy spokojniejsi.

Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel wycisza, ale nie oznacza to, że całkowicie nas usypia. Otóż kolor ten nie ma wpływu na zmniejszenie zapału osób zdecydowanych i dynamicznych. Jednak nie powinien być stosowany we wnętrzach u osób, które szybciej wpadają w melancholię, są samotne, czy pozbawione energii. Z bielą we wnętrzach nie powinniśmy przesadzać, warto takie mieszkanie wzbogacić kolorowymi dodatkami.

Dodatki do białego salonu

To właśnie one pomogą ożywić wnętrze, dodać mu energii i podkreślić elegancję salonu. Oczywiście dobór kolorystyczny powinien być przemyślany, oprócz bieli powinniśmy dobrać jeszcze jeden kolor przewodni i kilka innych kolorów, które będziemy stosować tylko w drobniejszych dodatkach.

Biel plus złoto – ekskluzywne połączenie

Salon cały na biało z białą sofą i złotymi dodatkami to propozycja, która podkreśli klasę i ekskluzywność mieszkania. Warto postawić na złote dodatki w formie wygodnych poduszek z połyskiem, zasłon w złotym kolorze, ozdobnych wazonów, świeczników, metalowych figur geometrycznych z połyskiem, świeczników, złoconych ramek na zdjęcia, czy lamp. W aranżacji takiego salonu nie może zabraknąć delikatnego brązu wpadającego w złoto, beżu, czy delikatnej szarości.

Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel w miejskiej dżungli

Ostatnio styl miejskiej dżungli często jest stosowany we wnętrzach. W przytulnym salonie możemy postawić na białe ściany, białą sofę lub wprost przeciwnie, wybierzmy sofę i fotele w kolorze butelkowej zieleni. Klasyczne połączenie bieli i zieleni pozwoli nam się wyciszyć, zrelaksować, ale jej mocniejsze akcenty będą działać na nas pobudzająco, poprawią nasz humor i dodadzą chęci do działania. W dodatkach warto postawić na zielone koce, poszewki na poduszki z akcentem liści monstery, zielone wazony, zasłony lub rolety z motywami roślinnymi, a także na żywe kwiaty, takie jak: doniczkowa monstera, fikusy, skrzydłokwiaty oraz inne kwiaty z dużymi liśćmi. Elementy dekoracyjne w dodatkach również mogą być zielone (np. abażury lamp). W białym pomieszczeniu z jasną podłogą głęboka zieleń będzie się prezentować bardzo atrakcyjnie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Biały salon

- Scandicsofa

- Łóżka do salonu