Biel i drewno – duet idealny

Nadal jedne z najpopularniejszych wnętrz powstają z połączenia bieli i drewna. Nic w tym dziwnego, zestawienie to można stosować w niemal każdym pomieszczeniu – sypialni, salonie, łazience czy jadalni.


Biel to wciąż modny i często używany kolor we wnętrzach. Nic w tym dziwnego – nie tylko optycznie powiększa przestrzeń i pasuje do każdego pomieszczenia, ale pozwala również na tworzenie nieskończenie wielu aranżacji przy pomocy odpowiednich dodatków. Należy jednak pamiętać, że biel sama w sobie jest dość chłodnym kolorem, dlatego jeśli chcemy, aby nasza przestrzeń zyskała nieco cieplejszy charakter, zestawmy ją z drewnem. Połączenie to jest wprost idealne i wbrew pozorom nie jest zarezerwowane wyłącznie dla wnętrz w stylu skandynawskim.

Salon

Biel w połączeni z drewnem doskonale podkreśla charakter mebli wydobywając z nich to co najlepsze. Klasyczny, nowoczesny czy industrialny. Nieważne jaki styl preferujesz, na rynku istnieje szeroki wybór mebli, które możesz dopasować do swoich upodobań. Miłośnikom bardziej współczesnych wnętrz z pewnością przypadną do gusty królujące od kilku sezonów meble wyposażone w białe błyszczące fronty. Przykładem mogą być te z kolekcji Toledo od marki meble Wójcik. Ich chłodny i surowy charakter został przełamany ciepłymi, drewnianymi akcentami m.in. w postaci masywnego blatu przypominającego swoim wyglądem klasyczną, drewnianą deskę.

Jadalnia

Jeśli jadalnia jest połączona z salonem i otwartą kuchnią warto, aby wszystkie meble były ze sobą spójne stylistycznie. Obecnie, nie stanowi to problemu, gdyż na rynku istnieje szeroki wybór mebli modułowych, dzięki którym w dowolny sposób można umeblować praktycznie każde pomieszczenie i dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. W klasycznych wnętrzach, pięknie będzie prezentował się np. stół z blatem w dekorze drewna i delikatnymi białymi elementami z kolekcji Lyon.

Odwrotne proporcje kolorystyczne, które warto zastosować w przestrzeni o bardziej nowoczesnym klimacie można znaleźć natomiast meblach z kolekcji Toronto. Uzupełnieniem takiej aranżacji będą przeszklone komody i witryny z dodatkową funkcją podświetlenia w których np. wyeksponujemy kolekcję zastawy stołowej.

Chcąc nieco przełamać królującą we wnętrzu biel można również zdecydować się na meble, które obok tej barwy, posiadają również kontrastujące, czarne elementy. W kolekcji Brolo stół wyposażony został w czarną, kolumnową podstawę, a fronty mebli we frezowania w tym samym kolorze. To właśnie ten ostatni detal, tworzący ciekawe geometryczne kształty sprawia, że kolekcja jest idealna dla osób oczekujących od mebli najwyższej jakości oraz niebanalnego designu.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem szczególnym, gdyż jej atmosfera ma przede wszystkim sprzyjać wypoczynkowi. Na dobry sen wpływają nie tylko wygodne łóżko i materac, ale również barwy. Dlatego kolory wykorzystane przy aranżacji pokoju sypialnego należy dostosować do swoich indywidualnych upodobań i charakteru. Osoby o łagodnym usposobieniu, ceniące uporządkowaną przestrzeń z pewnością będą doskonale czuć się w białej sypialni z elementami drewna. Aby przełamać monochromatyczność wnętrza białe meble można zestawić na kilka sposobów – z neutralnymi jasnymi kolorami jak szarość, delikatny błękit czy ecru, energetycznymi – żółcią, fioletem lub głębokimi barwami, które są hitem tego sezonu, takimi jak granat, czy butelkowa zieleń.

Biel doskonale współgra z wieloma wnętrzami, nadając im przestronności i jasności, a zastosowanie odpowiedniego oświetlenia wspaniale wydobywa świetlistość bieli użytej na meblach. Co ważne, decydując się na zakup mebli, w których połączono drewno i biel nie musimy obwiać się tego, że po pewnym czasie przestaną być one modne. To właśnie główny atut takiego zestawienia – ponadczasowość i uniwersalność.

Wpis znaleziono dzięki:

- Aranżacja wnętrz

- Dom

- Wyposażenie