Bierzesz auto w leasing? Kalkulator leasingowy wskaże optymalną ratę

Najatrakcyjniejszą formą finansowania auta dla przedsiębiorców jest leasing. Kalkulator leasingowy to świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia podjęcie decyzji.

Bierzesz auto w leasing? Kalkulator leasingowy wskaże optymalną ratę

Sprawdź, jaki wpływ mają parametry umowy leasingowej na wysokość miesięcznej raty.
Najatrakcyjniejszą formą finansowania auta dla przedsiębiorców jest leasing. Kalkulator leasingowy to świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Sprawdź, jaki wpływ mają parametry umowy leasingowej na wysokość miesięcznej raty.

Chcesz wybrać korzystny leasing? Kalkulator ci w tym pomoże!

Leasing jest niezwykle korzystny dla przedsiębiorców, gdyż wiąże się z możliwością licznych odliczeń podatkowych. Teraz zaś jego atrakcyjność jeszcze wzrasta. To efekt pojawienia się na rynku nowoczesnego leasingu, który oferuje niższe raty, niż te w klasycznym leasingu. To wszystko dzięki nowej formie wyliczania wysokości rat.

Leasingobiorca bowiem, zamiast pokrywać pełną wartość samochodu spłaca jedynie tę kwotę, o jaką zmniejszyła się wartość pojazdu w trakcie trwania umowy. To pozwala znacznie zmniejszyć raty, a tym samym sprawia, że leasing jest jeszcze bardziej dostępny dla wszystkich firm – bez względu na staż ich działalności czy wielkość. Jeśli decydujesz się na leasing – kalkulator leasingowy będzie twoim dobrym przewodnikiem.

Zastosowanie kalkulatora leasingowego w praktyce, czyli korzystny Leasing EasyDrive

Nowoczesny leasing znajdziesz w ofercie marki Volkswagen. W ramach programu Volkswagen Financial Services dostępny jest bowiem Leasing EasyDrive. Wysokość miesięcznych zobowiązać wyliczysz kalkulatorem leasingowym, dostępnym na stronie internetowej. Zobaczmy zatem, jak to wygląda w praktyce.

Leasing samochodowy z ratą 1 proc.

Nowy Volkswagen Polo GTI z silnikiem o pojemności 2,0 TSI, o mocy 200 KM i 6-stopniową skrzynią biegów DSG kosztuje 89 690 zł. Jeśli rata leasingu za to auto ma wynieść ok. 1 proc. wartości samochodu, należy zawrzeć umowę na następujących warunkach:

  • okres finansowania: 48 miesięcy,
  • opłata wstępna: 10 proc. wartości pojazdu,
  • roczny limit przebiegu: 30 tys. km.

W leasingu na takich warunkach miesięczna rata wyniesie 897 zł netto.

Leasing Volkswagena Polo bez wpłaty własnej na start

Jeśli opłatę wstępną chcesz zredukować do 0 proc., to najniższą możliwą miesięczną ratą za ten pojazd, będzie kwota 972 zł. Chcąc ją uzyskać, zdecyduj się na:

  • 48 miesięcy trwania leasingu i
  • 20 tys. km rocznego limitu przebiegu samochodu.

Leasing Volkswagena Polo z najniższą dostępną ratą

Najniższa do uzyskania rata za ten samochód jest równa kwocie 462 zł. Zapłacisz ją, jeśli zdecydujesz się na:

  • leasing spłacany w 48 ratach,
  • opłatę wstępną w wysokości 30 proc. wartości auta,
  • limit przebiegu na poziomie 20 tys. km.

Powyższe wyliczenia stanowią tylko przykładowe wartości. Za pomocą kalkulatora leasingowego każdy może znaleźć optymalną dla siebie wysokość miesięcznego zobowiązania, która będzie najlepiej dostosowana do możliwości jego budżetu.