Blondynka znów w drodze

Beaty Pawlikowska znów zabierze czytelników w najdalsze zakątki świata, opowiadając o niecodziennych przygodach z właściwą sobie nutką ironii i dystansu do siebie i świata.

Pierwsze dwie z prezentowanych książek – Blondynka na Zanzibarze i Blondynka w Tybecie – otwierają nowy cykl książek Beaty Pawlikowskiej, o nazwie „Pamiętnik z podróży”. Pełne humoru i anegdot teksty okraszone zostały kolorowymi fotografiami i zabawnymi rysunkami. Na pierwszą książkę składają się wrażenia z wyspy na Oceanie Indyjskim, która słynie ze wspaniałych plaż i wonnych przypraw, ale także nosi niechlubne ślady handlu niewolnikami. W drugiej podróżniczka opowiada m.in. o herbacie z masłem i solą, klasztorach buddyjskich, jakach, Pałacu Potala w Lhasie i tajemnicy reinkarnacji.

Blondynka na safari to doskonały przewodnik dla każdego, kto chciałby przeżyć taką przygodę w Afryce. Zainspirowana opowieściami innych podróżników, autorka wybiera się na safari, odwiedzając RPA, Tanzanię i Kenię. Przewodnik zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek i rad, opowiada o miejscach, w które najlepiej pojechać, informuje, co ze sobą zabrać i jakich cen należy się spodziewać. Są rzeczy, jakich nie znalazłam w żadnym przewodniku. Dlatego postanowiłam napisać własny i zamieścić w nim wyłącznie to, co jest ciekawe, fascynujące i porusza wyobraźnię – powiedziała autorka. Chciałam pokazać w nim taki świat, jaki ja widzę podczas podróżowania. Pełen przygód, zaskakujących odkryć i niezapomnianych emocji.

Ostatnia książka jest bezcennym poradnikiem dla wszystkich miłośników podróży. W Poradniku globtrotera Beata Pawlikowska dzieli się z czytelnikami swym doświadczeniem, które zdobywała podczas wypraw, opisuje pierwsze reakcje na różnice kulturowe oraz zmagania z potęgą natury i słabościami własnego ciała. W książce znalazły się porady dotyczące pakowania, samolotów (od zakupu biletów po jet lag), wskazówki, jak uniknąć chorób tropikalnych, i informacje o lokalnych obyczajach. To biblia dla każdego, kto planuje podróż, bez względu na jej zakres i długość.