„Błyskotliwa zieleń” nominowana do nagrody Mądra Książka Roku

Z radością informujemy, że napisana z prawdziwą pasją "Błyskotliwa zieleń" Stefano Mancuso została nominowana do nagrody w konkursie Mądra Książka Roku.

„Błyskotliwa zieleń. Wrażliwość i inteligencja roślin.” Stefano Mancuso i Alessandra Viola

Publikacja, którą zachwycił się Adam Wajrak uchyla przed nami drzwi do nieznanego świata.

Czy zdajecie sobie sprawę, że rośliny wokół nas porozumiewają się ze sobą? Są zdolne do dokonywania wyborów, uczenia się i zapamiętywania? Stosują wyrafinowane metody polowania i sprytnie manipulują zwierzętami? Mają niewiarygodną inteligencję zbiorową porównywalną z internetem? Posiadają osobowość i dysponują – jak my –pięcioma zmysłami?

Świat roślin może nas wiele nauczyć

Prof. Stefano Mancuso to jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie neurobiologii roślin. Swoimi badaniami udowadnia, że gdyby udało się nam lepiej zrozumieć i wykorzystać inteligencję roślin, być może moglibyśmy zrezygnować ze stosowania pestycydów lub potrafilibyśmy projektować lepsze komputery i sieci.

Prof. Mancuso jest zaliczany do wizjonerów, których idee wpłyną na
przyszłość świata. Napisana z pasją „Błyskotliwa zieleń” uchyla przed nami drzwi do nieznanego świata. Jeżeli go nie zrozumiemy, nie przetrwamy.

Rośliny to inteligentne bestie – warto się o tym przekonać. Prof. Kazimierz Trębacz

„Stefano Mancuso jest prawdopodobnie najzagorzalszym orędownikiem patrzenia na świat
z perspektywy roślin, jest poetą i filozofem dyscypliny naukowej, która chce im zapewnić zasłużone uznanie.” Michael Pollan, New Yorker

Stefano Mancuso jest profesorem Uniwersytetu Florenckiego, dyrektorem Międzynarodowego Laboratorium Neurobiologii Roślin (LINV) oraz członkiem założycielem International Society for Plant Signaling & Behavior. Ma na swoim koncie liczne książki i ponad 250 publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych. Podczas targów EXPO 2015 w Mediolanie zaprezentował nowatorski projekt uprawy roślin.