Body Jet – jeden zabieg podwójny efekt.

Body Jet efektZastosowanie metody Body Jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym wraz ze środkiem znieczulającym, wprowadzanym za pomocą kaniuli poprzez minimalne nacięcie w skórze.

Chęć posiadania nienagannej sylwetki oraz postęp technologiczny sprawiają, że pacjenci mają coraz większe wymagania względem klinik estetycznych. Osoby, które chcą poprawić swoją figurę szukają jednocześnie spektakularnych efektów, dużego bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki wprowadzeniu metody liposukcji wspieranej strumieniem wody, Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje jeden zabieg z podwójnym efektem – modelowanie i reimplantacja – Body Jet.

Dwa w jednym czyli modelowanie sylwetki i reimplantacja
„Zabieg hydro liposukcji który właśnie wprowadzamy to prawdziwa rewolucja w dziedzinie modelowania sylwetki widoczna na wielu płaszczyznach” – tłumaczy dr. n.med. Witold Owczarek, specjalista dermatolog Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite. „Nowa metoda Body Jet, która zdobyła dużą popularność na ryku amerykańskim, pozwala na uzyskiwanie bardzo dobrej jakości tkanki tłuszczowej, którą podczas tego samego zabiegu możemy reimplantować w inne miejsce, np. piersi. Z myślą o naszych pacjentach jeszcze bardziej unowocześniliśmy ten zabieg – wykonuje go jednocześnie dwóch lekarzy. Daje to zdecydowanie lepsze efekty, poprzez zachowanie odpowiednich właściwości pozyskanego materiału” – dodaje doktor Mariusz Gregorczyk, chirurg Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite. „Podczas zabiegu bardzo ważny jest także kontakt z pacjentem, jego samopoczucie, współpraca z lekarzem i opinia na temat osiąganych na bieżąco efektów. Pozwala na to stosowanie znieczulenia miejscowego. Odpowiedni roztwór wprowadzany jest za pomocą kaniuli i tą samą kaniulą odsysany po zakończonym zabiegu.

Body Jet

Chronimy w ten sposób pacjenta przed długotrwałym działaniem środków znieczulających i zwiększamy bezpieczeństwo podczas procedury. Niejednokrotnie podczas zabiegu prosimy pacjenta o to aby wstał i wspólnie z lekarzem zadecydował czy osiągnięty efekt jest wystarczający. Dzięki temu skutecznie unikamy przeprowadzania sesji korygujących, które mają miejsce w przypadku liposukcji metodą tradycyjną” – wyjaśnia dr. Gregorczyk. „Co ważne – dodaje dr. Owczarek – zabieg Body Jet wykonywany jest według zasady walk-in-walk-out. Dla pacjenta oznacza to całkowite ograniczenie dolegliwości pozabiegowych oraz okresu rekonwalescencji. Pacjenci nie wymagają hospitalizacji i mogą wrócić do domu zaraz po wizycie w klinice. Cała procedura obejmująca liposukcję wybranego obszaru urządzeniem Body Jet i zabieg modelowania autogenną tkanką tłuszczową trwa około 2 – 3 godzin”.

Bezpieczeństwo i precyzja zabiegu Body Jet
Zastosowanie metody Body Jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym wraz ze środkiem znieczulającym, wprowadzanym za pomocą kaniuli poprzez minimalne nacięcie w skórze. Kaniula rozprowadza ukierunkowany, pulsujący strumień roztworu w kształcie wachlarza, dzięki czemu uwalniane są komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płyn podawany w fazie początkowej jest razem z komórkami tłuszczowymi usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych osiągniętemu dzięki zastosowaniu adrenaliny, usunięta tkanka tłuszczowa zawiera ok. 1 – 3 % krwi. (Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić do 40 % w danej próbce). Zapobiega to występowaniu obrzęków, opuchlizny czy krwiaków.

Body Jet3

Dlaczego zabieg Body Jet to innowacja w medycynie estetycznej?
Liposukcja wodna w znieczuleniu miejscowym to najnowocześniejszy dostępny zabieg opracowany z myślą o pacjentach, którzy szukają optymalnych rozwiązań i jednocześnie cenią sobie bezpieczeństwo, efektywność i komfort.

Bezpieczeństwo:
-Zminimalizowanie ryzyka operacji dzięki użyciu małej ilości preparatu znieczulającego oraz skrócenie czasu wystawienia organizmu na jego działanie
– Zmniejszone do minimum ryzyko wystąpienia krwiaków ze względu na mniej uszkodzoną tkankę łączną
– Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez znieczulenie miejscowe

Efektywność:
– Zagwarantowanie dokładności modelowania ciała i brak konieczności sesji korygujących poprzez zniwelowanie obrzęku ciała
– Usunięcie dużych ilości niepotrzebnego tłuszczu w miejscach niedostępnych np. dla lipolizy laserowej
– Pozyskanie autogennej tkanki tłuszczowej do przeprowadzenia innych zabiegów
Zmniejszenie kosztów wykonywanego zabiegu

Komfort:
Brak dyskomfortu fizycznego i emocjonalnego
Zastosowanie zasady: walk-in-walk-out – krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji

Jeśli nie Body Jet to co?
Dla pacjentów, którzy nie są do końca przekonani do liposukcji wspieranej strumieniem wody Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite oferuje także inne nieinwazyjne metody usuwania tkanki tłuszczowej, są to: Ultrashape, Ultracontour oraz Liposhock. Jeżeli pacjent nie jest zdecydowany na konkretny zabieg ale chciałby wymodelować swoja sylwetkę, może zgłosić się do Kliniki Elite na konsultację, podczas której wspólnie z lekarzem wybierze metodę specjalnie dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań.