Ceramika – królowa wśród szlachetnych dodatków

Lubisz nietypowe wnętrza? Nie wyobrażasz sobie domu urządzonego katalogowo? A może nie chcesz, by na widok Twojego mieszkania znajomi mówili: Wiem, gdzie kupiłaś ten wazon, też taki mam. Postaw na ceramikę, która od lat uznawana jest za kwintesencję dobrego, wyszukanego, artystycznego smaku.

Ceramika

Dom i jego atmosferę tworzymy sami. Często dokładamy starań, by zarówno domownicy, jak i goście czuli się u nas dobrze. Stworzenie wyjątkowego, klimatycznego miejsca wcale nie musi być trudne. Wystarczy sięgnąć po wyroby z ceramiki, które będą towarzyszyły nam w najpiękniejszych chwilach spędzanych wspólnie z bliskimi. Na co zwrócić szczególną uwagę? Wspólne posiłki!

Śniadanie stanowi najważniejszy posiłek dnia. Daje energię do pracy, nauki, wprawia w dobry nastrój. Spraw, by każde śniadanie było wyjątkowe. Nie musisz do tego  być od razu mistrzem kuchni. Wystarczy, że ulubioną kanapkę lub owsiankę zjesz w królewskiej oprawie. Biały ceramiczny dzbanek firmy House Doctor możesz wykorzystać do podania na śniadanie gorącego mleka. Płatkami lub owsianką delektuj się w miseczkach na przykład tych w beżowo-zielonym kolorze z kolekcji Casablanca. Kawa o wiele lepiej smakuje, gdy napijesz się jej z kubków tej samej kolekcji, dostępnej w różnych wzorach.

Podanie obiadu na zastawie ceramicznej z pewnością zaskoczy i zrobi o wiele lepsze wrażenie niż posiłek na zwykłych talerzach. Produkty wykonane z tego materiału są nie tylko ozdobą stołu, serwując nawet najprostsze danie na eleganckiej zastawie wyrażamy szacunek względem gości oraz chęć zaprezentowania się przed nimi z jak najlepszej strony. Szczególnie, gdy uświadomimy sobie, że właśnie ceramiczna jest tworzona o wiele staranniej niż ta, która wyszła spod masowo produkującej „mydło i powidło” maszyny.

Doskonałą oprawą każdego posiłku, będzie kolekcja Nordic, której każdy element nieznacznie różni się od siebie odcieniem barwy jak i delikatnym wzorem. Cała zastawa nawiązuje do klasycznej elegancji przemieszanej z nutą nowoczesności i modernizmu. Dodatkowo jej twórcy zadbali o najmniejszy szczegół – w tej kolekcji możemy znaleźć np. zestaw dwóch malutkich miseczek, stojących na trzech drobnych nóżkach. Możesz w nich umieścić małe papryczki chili, półprodukty, czy też rozmieścić przyprawy podczas gotowania.

Tworzenie i wybór odpowiedniej ceramiki można porównać do kolekcjonowania dzieł sztuki. Każdy element, jest ręcznie wykonany, unikatowy i po prostu piękny. Kawa, herbata, czy obiad w ceramicznej oprawie z pewnością zyskają na smaku, a my i nasi bliscy przekonamy się, że nie powinniśmy jej pić byle gdzie, byle jak i w byle czym.