Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki od 18 lat?

Czasami wejście w dorosłe życie po 18. urodzinach to jedynie symbol. Młody człowiek nadal się uczy, mieszka z rodzicami i przez nich jest utrzymywany.

kredyt dla mlodych - Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki od 18 lat?
Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki od 18 lat?

Owszem, może kupić alkohol i zrobić prawo jazdy, a także podpisywać wszelkie dokumenty czy zaciągać zobowiązania, ale zwykle korzysta wyłącznie z dwóch pierwszych możliwości. Czasami jednak pełnoletni człowiek jest rzucany „na głęboką wodę”, musi podjąć pracę i samodzielnie się utrzymać, a to niełatwe.

Trudne wejście w dorosłość? Sprawdź, jak zyskać dodatkową gotówkę.

Jeśli niedawno skończyłeś 18 lat, to logiczne, że nie masz dużego doświadczenia zawodowego ani też skończonych studiów. Słowem, jesteś w stanie podjąć jedynie nisko płatną pracę na umowę śmieciową lub całkiem „na czarno”. Ciężko się za to utrzymać, a banki nie traktują takich klientów poważnie i nie chcą udzielać im kredytów. Jeśli nie możesz pożyczyć pieniędzy od kogoś bliskiego, sytuacja może zrobić się poważna. Ale to nic, nie należy się załamywać. Pamiętaj, że pożyczkę od 18 lat można dostać w Szybkiej Gotówce.

Firmy pożyczkowe mają różne progi wiekowe, od których pożyczają pieniądze wnioskodawcom. W większości to 18 lat, ale wiele firm stosuje próg 20 albo 21 lat, a czasami zdarza się i 22 lata. Jednak w Szybkiej Gotówce dostaniesz pożyczkę po swoich 18. urodzinach.

Czego potrzebujesz, aby dostać pożyczkę od 18 lat?

Masz już najważniejsze, czyli jesteś pełnoletni. To ważne, bo dopiero teraz posiadasz zdolność do czynności prawnych i możesz np. zaciągać pożyczki. Oprócz tego warunku musisz spełniać jeszcze jeden, musisz mieć polskie obywatelstwo. Teraz jak najszybciej złóż w swojej gminie wniosek o wydanie dowodu osobistego, bo bez niego nie ruszysz z miejsca. Mając go w ręce, ruszaj do wybranego banku założyć konto. Teraz musisz mieć jeszcze aktywny numer telefonu oraz adres mailowy, ale kto w tych czasach nie ma tych dwóch atrybutów?

Masz już komplet, z którym możesz starać się o pożyczkę. Ponieważ najwięcej ofert firm pożyczkowych to pożyczki online, konieczny będzie jeszcze dostęp do internetu, ale to także już dość powszechne dobro, które wszyscy mamy.

Jeśli już wybrałeś ofertę pożyczkową, zyskaj jeszcze wiedzę na temat tego produktu. Przeczytaj wszystkie informacje zamieszczone na stronie, zapoznaj się z regulaminem i warunkami. Pożyczkodawcy działający profesjonalnie umieszczają na swoich serwisach wszystko, co powinien wiedzieć klient, a dodatkowo udostępniają również infolinię. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, zadzwoń i poproś o wyjaśnienie.

Teraz, jedyne czego potrzebujesz, żeby dostać pożyczkę to dostęp do profilu klienta, a więc musisz się zarejestrować. Formularz rejestracyjny jest prosty, musisz podać jedynie swoje imię i nazwisko, dane adresowe, numer Pesel, numer rachunku bankowego oraz dane kontaktowe czyli e-mail oraz numer telefonu. Prześlij formularz do weryfikacji i czekaj na odpowiedź. Jeśli zostaną zaakceptowane, możesz składać wniosek o swoją pożyczkę, ponieważ firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych zaświadczeń ani skanów.

Masz już komplet rzeczy potrzebnych do uzyskania pożyczki od 18. roku życia. Jedyne, co jeszcze powinieneś mieć to świadomość, że zaciągasz dług, który musisz spłacić w terminie. Brak takiej spłaty spowoduje niemiłe skutki finansowe, a im dłużej potrwa opóźnienie, tym będą one większe i bardziej dotkliwe. Natomiast, jeśli od początku podejdziesz do sprawy odpowiedzialnie, przekonasz się, że pożyczki online to dobry sposób na przetrwanie.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Pożyczka dla młodych

- Kredyt dla 18-latka

- Zadłużenie młodych