Co nowoczesna kobieta mieć powinna

nowoczesna kobieta

Powszechnie wiadomo, że to mężczyźni są miłośnikami gadżetów. Jednak czy świat nowinek technologicznych zarezerwowany jest wyłącznie dla nich?Są takie rzeczy, bez których również współczesna kobieta nie może się obejść.

Idzie mężczyzna lasem i napotyka żabę. – Jestem piękną księżniczką – mówi żałośnie płaz – jeśli mnie pocałujesz zostanę z tobą i będziemy mieli piękne życie. Mężczyzna bierze żabę do kieszeni i idzie dalej. – Dlaczego mnie nie pocałujesz?- pyta żaba. – Na dziewczynę nie mam czasu – odpowiada mężczyzna – a gadająca żaba to fajny gadżet!

Taki obraz mężczyzny kochającego gadżety jest powszechnie znany i akceptowany. Która z nas nie walczyła z komputerem, komórką czy gamboyem o czas swojego ukochanego? Jednak współczesność, podobnie jak inne epoki, wykreowała charakterystyczne dla siebie wzorce osobowe, wśród których jest też bizneswomen, która podobnie jak mężczyzna nie gardzi osiągnięciami współczesnej techniki i ułatwieniami, które proponuje współczesny świat.

Świat pod ręką
Kobieta biznesu nie obędzie się bez telefonu komórkowego. To już standard, podstawowe narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie dzień pracy. Ale coraz częściej nie wystarczają już zwykłe komórki. Kobiety zaczęły doceniać przymioty palmtopów, które łączą w sobie zalety telefonu i komputera. Mają one dostęp do internetu i możliwość korzystania z oprogramowania takiego jak posiada zwykły komputer. To co czyni narzędzie pracy atrakcyjnym gadżetem to nowoczesny design i dodatkowe funkcje takie jak MP3 czy aparat fotograficzny, koniecznie z milionami pixeli, w telefonie. Palmtop dzięki temu, że ma system operacyjny tożsamy z takim, jak na zwykłym komputerze, umożliwia instalowanie różnych atrakcyjnych aplikacji. Przykładowo aplikacja TrackID dostępna w telefonach Sony Ericson poda tytuł i wykonawcę każdej usłyszanej piosenki, wystarczy ją uruchomić i przyłożyć telefon do głośnika, a po kilku sekundach przychodzi informacja o utworze. Dostępne są też modele telefonów wodo-, wstrząso- i kurzoodporne, które dodatkowo zmierzą puls lub mają wbudowany krokomierz.

Minimalizm w modzie
Współczesny świat wymaga od nowoczesnej kobiety mobilności. By wygodnie pracować w podróży konieczny jest lekki laptop lub netbook. Ten może również stanowić wabiący gadżet. Kuszą nas przede wszystkim delikatnym designem, często można wybrać wzór, który będzie go zdobił i kolor tak, by pasował do naszych ulubionych dodatków. Coraz częściej laptopy wyposażone są w kamery internetowe co personalizuje i ułatwia kontakt z rozmówcą. Jest też ciekawa opcja identyfikacji właściciela przez czytnik linii papilarnych, który wypiera już zwykłe wpisywanie hasła. – Nie wyobrażam sobie jechać na spotkanie do klienta, dźwigając pod pachą ciężki i duży laptop. Teraz do mojej torebki, obok szminki, komórki, kluczyków do firmowego auta i chusteczek odświeżających, pakuję malutkiego netbooka. To cudo dla nowoczesnej kobiety – mówi Ewa Liszyńska z jednej z poznańskich agencji public relations.

Osobisty asystent
Nowoczesna kobieta łączy w sobie wiele funkcji. Chce być aktywna zawodowo, rozwijać swoją karierę, ale równocześnie pragnie pozostać kobietą utrzymującą partnerski związek i rodzinę. Chcemy być nie tylko kochankami, żonami i matkami, ale także bizneswomen. Właśnie z myślą o nas powstają biura concierge. To nowy trend, który pojawił się najpierw w Warszawie, a teraz rozprzestrzenia się po całej Polsce. Posiadanie swojego osobistego asystenta może ułatwić i obłaskawić nam codzienność oraz pomóc połączyć życie zawodowe z rodzinnym. – Coraz częściej zgłaszają się do nas kobiety, które by znaleźć czas dla siebie, zlecają nam przeróżne zadania. Szukamy dla nich wycieczek, zawozimy i odbieramy rzeczy z pralni, zabiegamy o zaufane opiekunki dla dzieci, organizujemy bilety do opery i teatru – mówi Wojciech Duda z firmy Twój Asystent24, biura conierge w Poznaniu. – To nowy trend. Teraz w modzie jest posiadanie swojego asystenta, któremu w każdej chwili można zlecić to na co akurat nie mamy czasu lub ochoty. – dodaje. Oczywiście asystent jest także wirtualny.
Kobieta nowoczesna jest ciekawa świata. Szuka inspiracji dookoła siebie, chłonie nowe trendy, chcąc uatrakcyjnić zarówno swój wygląd, styl, sposób życia czy po prostu być „na czasie” i przez te drobiazgi znaleźć pomysł na siebie. Lubimy gadżety i nowe trendy. Nie tylko uatrakcyjniają nasz styl, ale i ułatwiają życie oraz sprawiają, że staje się ono barwniejsze, z większymi możliwościami wyboru. Jednak, czy podobnie jak mężczyzna z dowcipu, nie pocałowałybyśmy napotkanej żaby. Nie sądzę. Nowoczesna kobieta znajduje czas i na miłość, i na rozrywkę, i na karierę.