Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym. Yalda T. Uhls

Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty? A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą? Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie!

 

ksiazka_3442_69eaf„Cyfrowi rodzice” są wyważonym i świetnie napisanym poradnikiem dla rodziców e-dzieci. Autorka nazywa i systematyzuje to, co czujemy intuicyjnie (i co czasem spędza sen z powiek), oddzielając fakty od mitów. Rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ukazując go w kontekście wychowywania dzieci i młodzieży. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że jesteśmy pierwszym pokoleniem rodziców dzieci w sieci.

Dynamiczny świat nowych aplikacji i internetowych mód (snapchaty, miniblogi, tweety itd.) jest nie do ogarnięcia dla większości dorosłych, dlatego autorka opracowała wskazówki, jak w nim nawigować, będąc jednocześnie aktywnym i czujnym, ale nie przeczulonym rodzicem.
Atuty książki „Cyfrowi rodzice”:

• przystępny i wciągający styl
• liczne przykłady i anegdoty
• konkretne wskazówki dla rodziców

Dodatkowe informacje o książce

Kategoria: poradnik
Data wydania: 2016-05-18
Format: 13,5×20,5 cm
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-7966-020-9