Czy barek w salonie to dobry pomysł i czy jest on niezbędny?

Czy coś jest nam do życia niezbędne, czy też nie, z takimi rozterkami borykamy się w naszym życiu dosyć często. Podobnie sprawa wygląda właśnie w przypadku posiadania w salonie barku.


Z jednej strony, jeśli nie będziemy go mieli na wyposażeniu nic wielkiego się nie stanie, a życie będzie toczyć się dalej. Z drugiej, jednak jest świetnym dopełnieniem aranżacji i nadaje wnętrzu dodatkowego charakteru. Oczywiście poza funkcją reprezentatywną ma on zastosowanie praktyczne, albowiem wszelkie trunki będą miały swoje miejsce.
Rodzaje barków są bardzo różne i można dany model dostosować do własnych potrzeb, a także klimatu aranżacyjnego, w jakim wykończone jest nasze mieszkanie. To od nas zależy czy zdecydujemy się na mobilny model na kółkach, który jest lekki i dość zgrabny, czy też wybierzemy rozwiązanie w postaci ekskluzywnej zabudowy.

Witryna lub komoda w formie barku

Jeśli jesteś kolekcjonerem i twoje zasoby alkoholowe są pokaźne, a zgromadzone butelki z racji jakości trunków pełnią funkcję raczej reprezentatywną, najlepszym sposobem na barek wydaje się przeszklona witryna, która pozwoli wyeksponować zawartość. W związku z tym, że butelki będą stać nieużywane miesiącami unikniesz gromadzenia się kurzu. Ponadto, jeśli witryna wyposażona będzie
w oświetlenie rozprowadzone wewnątrz, zyskamy świetny element dekoracyjny w naszym salonie. Oświetlenie ułatwi nam poza tym sprawne i bezproblemowe poszukiwanie właściwego trunku.

Mały salon – mały barek na kółkach

Nawet jeśli salon w naszym mieszkaniu nie jest oszałamiających rozmiarów nie wyklucza to możliwości posiadania funkcjonalnego, a zarazem zgrabnego barku. Do takich modeli można zaliczyć te produkowane na kółkach. W przypadku małych przestrzeni mobilny barek wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Nie dość, że możemy go przestawiać w różne miejsca naszego salonu, to można również ukryć ten barek za niewielką kanapą, więc nie wymaga on znalezienia stałej powierzchni, którą będzie zajmował. Jeśli nie będzie potrzeby w danym czasie możemy go wystawić do każdego innego pomieszczenia.
Rodzajów barków na kółkach jest doprawdy bardzo dużo. Do wyboru mamy wykonane z drewna, całkowicie odkryte lub z zabudowanymi małymi szafkami czy szufladami w których możemy przetrzymywać narzędzia pomocne przy serwowaniu alkoholi. W innych modelach natomiast konstrukcja jest z metalowej ramy, a dopełnienie stanowią szklane półki. Szkło samo w sobie zawsze w aranżacji wnętrz prezentowało się elegancko i szykownie. Stanowi ono świetne dopełnienie stylizacji wnętrz o charakterze minimalistycznym i nowoczesnym. Pośród barków na kółkach bez problemu znajdziemy także te, które świetnie wpasują się w inne style takie jak industrialny czy też loftowy.

Półka na wino jako salonowy barek

To opcja najlepsza dla smakoszy i kolekcjonerów alkoholi w postaci win. Nie zawsze barek musi mieć przecież zawartość trunków o najwyższym stężeniu alkoholu. Nie brakuje osób miłujących się 
w sztuce tworzenia od degustacji różnego rodzaju win. Taką półkę na wino przy niewielkich nakładach finansowych oraz czasowych można bez trudu wykonać samemu. Rozwiązanie takie będzie świetnym elementem dekoracyjnym w przypadku kiedy salon tworzy integralną część z kuchnią. Mianowicie dodatkowo podnosi walory dekoracyjne całej zabudowy, a poza tym urozmaici stylizację pokoju dziennego.
Na rynku mamy też sporo niekonwencjonalnych rozwiązań. Spotkać można choćby barek w kształcie globusa. Dzisiejsze zestawy wypoczynkowe jak sofa, kanapa czy fotele często wyposażone są w małe półki pełniące funkcje barku. Można także nabyć stolik kawowy z opcją przechowywania trunków.