David Eagleman – „Dynamiczny mózg”

Zatem jeśli interesuje Was to, jak wiele dzieje się w waszym mózgu i jak NIEUSTANNIE ma to miejsce, to jest to książka dla Was. Premiera już 27 czerwca.

David Eagleman - "Dynamiczny mózg"
David Eagleman – „Dynamiczny mózg”

David Eagleman, autor książki, może pochwalić się ogromną wiedzą na temat ludzkiego mózgu . Udowodnił to już we wcześniej wydanych przez nasze wydawnictwo publikacjach („Mózg. Opowieść o nas”, „Mózgincognito”). Ale wiedzieć to jedno, zaś umieć WSPANIALE o tym opowiadać to już inna sprawa:) A ten neurobiolog i wykładowca (Uniwersytet Stanforda) potrafi to robić wyśmienicie!

Fascynująca podróż po zdumiewającym plastycznością i zdolnościami adaptacyjnymi ludzkim mózgu w duchu najnowszych ustaleń neuronauki!

David Eagleman – co dla nas przygotował tym razem?

Co ma wspólnego głód narkotykowy z zawodem miłosnym? Dlaczego wrogiem pamięci nie jest czas, ale kolejne wspomnienia? Jak osoba niewidząca może nauczyć się widzieć językiem, a osoba głucha może nauczyć się słyszeć skórą? Dlaczego ktoś pozbawiony rąk stał się najlepszym łucznikiem na świecie? Czy pewnego dnia będziemy mogli sterować robotem za pomocą naszych myśli? Dlaczego śnimy i co to ma wspólnego z ruchem obrotowym Ziemi?

,,Odpowiedź na te pasjonujące pytania znajduje się w naszej głowie. Najwspanialszym osiągnięciem technologicznym, jakie kiedykolwiek udało się nam odkryć, jest niespełna półtorakilogramowy organ umieszczony pod sklepieniem czaszki. Ta książka nie opowiada jednak po prostu o tym, czym jest mózg, ale raczej o tym, do czego jest zdolny. Magia jego działania wynika nie z elementów, z których jest zbudowany, ale ze sposobu, w jaki te części nieustannie splatają się w żywą, naładowaną elektrycznością całość.”