Dbaj o siebie jak Lorde, Brooklyn Beckham i Willow Smith

Nastoletnie gwiazdy wyznaczają trendy w … zabiegach pielęgnacyjnych zachowujących młodość. Kylie Jenner, Elle Fanning, Lorde, Brooklyn Beckham, Willow Smith – co robią, żeby prezentować się rewelacyjnie, nie tylko na czerwonym dywanie? Zdradzamy ulubione zabiegi "teen stars"!

Dbaj o siebie jak Lorde, Brooklyn Beckham i Willow Smith

Kiedy wybrać się na pierwszy zabieg?

Jednym z powodów wizyt nastolatków w gabinecie medycyny estetycznej są social media. Żyjemy w czasach selfie i młodzi ludzie chcą prezentować się przed rówieśnikami jak najlepiej. Coraz częściej pomaga im w tym medycyna estetyczna.Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Dermatologicznej w zeszłym roku osoby poniżej 18 roku życia wykonały ponad 220 tys. zabiegów kosmetycznych. Najwięcej – peelingów.

– Nie ma zasady, która mówi, w jakim wieku należy po raz pierwszy odwiedzić lekarza medycyny estetycznej czy kosmetyczkę, to wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Swoją przygodę można rozpocząć już w młodym wieku np. mając 15-16 lat. Wtedy najczęściej wybiera się peelingi i proste zabiegi oczyszczające cerę – mówi dr Anna Deda, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Celebryci też mają problemy ze skórą

Jedną z częściej wybieranych terapii przez nastolatki, jest terapia przeciwtrądzikowa. Nieestetyczne krostki to częsty problem wśród młodzieży i cierpi na niego prawie 80 proc. nastolatków. Może być powodem kompleksów i braku pewności siebie. Dolegliwość ta dotyczy również młodych gwiazd. Ostatnio piosenkarka Lorde zamieściła w serwisie Instagram zdjęcie, gdzie wyraźnie widać, że również ma problemy z trądzikiem.

– Niezależnie od wieku bardzo dobrym sposobem na pozbycie się wyprysków, jak i blizn potrądzikowych są kwasy medyczne. Zabieg z użyciem peelingu migdałowego przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu skóry, także tej wrażliwej, dotkniętej trądzikiem pospolitym. Dzięki powolnemu wchłanianiu się w skórę nie podrażnia jej, a jego działanie przeciwbakteryjne likwiduje nieestetyczne zmiany. Z kolei Yellow Peel jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów. Stosujemy m.in. kwas glikolowy oraz salicylowy, dzięki którym jesteśmy w stanie delikatnie złuszczyć naskórek. Natomiast kwas azelainowy, kojowy oraz fitowy pomoże nam pozbyć się przebarwień, będących pamiątką po trądziku – podpowiada dr Anna Deda. – Zabieg powinien być zawsze poprzedzony szczegółowym wywiadem z młodym pacjentem, aby odpowiednio dobrać preparat do rodzaju jego skóry i problemów – dodaje.

Depilacja laserowa w każdym wieku

Gwiazdą, która jako pierwsza głośno zaczęła przyznawać się do depilacji laserowej była Kim Kardashian. W jej ślady poszła jej młodsza siostra Kylie Jenner, która twierdzi, że nie wyobraża sobie życia bez tego rodzaju depilacji ze względu na swój typ urody.

– Zabieg ten można wykonywać niemal w każdym wieku, ale w większości przypadków u młodych pacjentek nie ma to sensu, ponieważ stan owłosienia może u nich ulec zmianie – włosów może przybywać i wtedy trudno jest przewidzieć skuteczność zabiegów – mówi kosmetolożka Body Care Clinic.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla nastolatki, która chce się pozbyć niechcianych włosków, będzie depilacja za pomocą pasty cukrowej. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą – dodaje.

Kosmetyczne poprawki

Do gabinetu medycyny estetycznej nie zgłaszają się jedynie osoby, które chcą wykonać inwazyjne zabiegi. Coraz częściej młodzi ludzi korzystają z podstawowych usług kosmetycznych. Często inspirują się takimi gwiazdami jak Willow Smith, która jest jedną z popularniejszych nastolatek Hoolywood i zawsze idzie na całość, jeśli chodzi o paznokcie.

– Młode osoby często wykonują w gabinecie manicure lub pedicure, jest to stosunkowo niedrogi zabieg, a profesjonalnie  zadbane dłonie i stopy to ciekawy trend wśród modnej młodzieży – podkreśla Katarzyna Brzozowska, kosmetolog w Body Care Clinic.

Dakota Fanning, która pojawiła się już na okładce między innymi Teen Vogue zdradziła ostatnio, że nie stosuje w ogóle makijażu, a jedynie nawilżający krem z filtrem SPF 50. Do kosmetyczki chodzi, aby nadać swoim brwiom kształtu i zrobić delikatną hennę ze względu na ich jasny kolor.

Nie tylko zabiegi są trendy

Modne wśród nastolatków są również ćwiczenia z trenerem. 16-letni syn Victorii i Davida Beckham, Brooklyn ćwiczy dwa razy w tygodniu, żeby utrzymać nienaganną kondycję. Sport i odpowiednia dieta to nie tylko sposób na uzyskanie idealnej figury, ale również na pozbycie się nadwagi, która jest obecnie dużym problemem u nastolatków.

– Ważne jest, aby w porę zareagować, ponieważ 60 – 70 proc. otyłych nastolatków ma duże problemy z nadwagą w dorosłym życiu – ostrzega Brzozowska.

– Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, ponieważ dzieci często próbują schudnąć na własną rękę, stosując niezdrowe sposoby, takie jak głodówki. Indywidualne konsultacje i programy dietetyczne umożliwiają nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim nauczą nastolatka jak odpowiednio i zdrowo jeść – podpowiada kosmetolog.