Dlaczego warto wybrać telefon marki Samsung?

Telefony marki Samsung często są brane pod uwagę jako realna alternatywa dla flagowców Apple, przede wszystkim ze względu na przystępną cenę. Ale nie tylko!

Dlaczego warto wybrać telefon marki Samsung? Fotolia

Atutem jest też szeroki wybór, elastyczny system. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać telefon marki Samsung?

1. Najlepsze konstrukcje w najlepszej cenie

Dla wielu użytkowników telefony Samsung to przede wszystkim prestiżowa seria Galaxy S. Obecnie na rynku znajduje się model Galaxy S9, a niebawem powinna pojawić się wersja 10. Smartfony z tej linii są często rozpatrywane jako jedyna realna alternatywa dla flagowców Apple. Często telefony te mają lepsze specyfikacje niż konstrukcje z Cupertino, jednak cenowo są znacznie bardziej przystępne.

2. Szeroki wybór

Atutem telefonów Samsunga jest również szeroki wybór, jaki pozostawia nam koreański producent. Nie każdy użytkownik potrzebuje od razu flagowego smartfona za kilka tysięcy złotych. W gamie telefonów tego producenta każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Serie A i J tworzą telefony o bardzo dobrych parametrach, które można nabyć już za kilkaset złotych, a bardziej zaawansowane telefony Samsung kosztują tylko nieco ponad tysiąc złotych.

3. Android

Na rynku systemów operacyjnych tak naprawdę liczą się tylko dwa: Android od Google i iOS od Apple. Choć nie brakuje zwolenników tego drugiego, Android jest systemem znacznie bardziej elastycznym i, co ważne w kontekście dostępności niektórych aplikacji, popularniejszym. Szacuje się, że ponad 90% smartfonów działających w Polsce pracuje pod kontrolą systemu od Google. Samsung oczywiście wpisuje się w ten trend.

4. Samsung Smart Switch

Samsung zadbał o to, aby przesiadka z innych systemów operacyjnych była dziecinnie prosta. Nie musimy obawiać się o to, że część informacji ze starego telefonu po prostu zniknie. Wystarczy pobrać aplikację Samsung Smart Switch dostępną w AppStore lub Windows Store i czekać, aż wszystkie dane zostaną przeniesione do naszego nowego telefonu. Aplikacja radzi sobie dobrze z kontaktami, zdjęciami,muzyką, filmami wideo, notatkami oraz wydarzeniami zapisanymi w kalendarzu. Ciekawostką jest fakt, że Samsung Smart Switch sam dobierze dla nas również aplikacji analogiczne do tych używanych na iOS, gdy nie ma dokładnego odpowiednika. Z aplikacji tej skorzystają wszyscy, którzy wybrali telefony Samsung z serii Galaxy.

5. Odpowiedzialność społeczna

Samsung ma jeszcze jednego asa w rękawie, dzięki swojej działalności społecznej. Teraz, w ramach promocji świątecznej, kupując smartfon Samsung Galaxy, można wesprzeć UNICEF. Kupując większość modeli z serii Galaxy, sprawisz, że 40 zł trafi na konto organizacji, która działa na rzecz dzieci. Telefony Samsung to więc nie tylko wybór korzystny cenowo, lecz również odpowiedzialny społecznie.
Artykuł sponsorowany