Doda organizuje koncert przeciwko nienawiści. Wystąpi setka artystów!

W obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń, w Internecie poza głośną akcją #muremzaowsiakiem pojawiła się również spontaniczna inicjatywa ze strony artystów. Dorota Rabczewska "Doda" organizuje koncert pod hasłem "Artyści przeciw nienawiści".

Foto. Facebook @officialdoda

Doda podzieliła się spontanicznym pomysłem zorganizowania wspólnego koncertu „Artyści przeciw nienawiści” w relacji na Instagramie. Natychmiast otrzymała ogromny odzew i liczne reakcje ze strony innych artystów.

Muzycy zaczęli udostępniać w social mediach posty z logo oraz hasłem przewodnim koncertu i idea wydarzenia szybko rozeszła się po sieci. „Tyle już wszyscy powiedzieli i napisali w nawiązaniu do przesmutnych, przeokrutnych sytuacji ostatnich dni, że nie będę się powtarzać. Ale chcę, muszę, powiedzieć, że ja też nie godzę się na to zło. Nie godzę się na to okrucieństwo. Nie godzę się na tę nienawiść. I skoro mam głos, mam taka możliwość i szczęście, że to co pisze, mówię i śpiewam dociera do dużej publiczności, do Was, chcę wykorzystać to najlepiej jak mogę. @dodaqueen wpadła na piękny pomysł, a ja całym sercem w tym jestem. Muzyka łączy, muzyka godzi, muzyka ma wielką moc. Zawsze będę w to wierzyć.” – napisała na swoim profilu Natalia Szroeder.
Słowa wsparcia odnośnie projektu opublikowała też wokalistka Anna Karwan: „Najwyższy czas na pojednanie, wsparcie, pokój i miłość. Jeśli mogę się do tego dołożyć – jestem z Wami. Zawalczmy o dobro, ono ZAWSZE wraca!”.

Doda w ramach solidarności zdobyła się na dojrzały gest i zamieściła na Instagramie filmik, w którym mówi, że prosi o wsparcie inicjatywy również Edytę Górniak oraz Justynę Steczkowską, z którymi do tej pory była w konflikcie. – Wyciągam rękę do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej… do wszystkich dziewczyn z branży, które za mną nie przepadają. Hej! Pokażmy, że jesteśmy dorosłe, że są ważniejsze idee i że jesteśmy ponad to. Pokażmy naszym fanom, że ludzie mogą w cywilizowany sposób walczyć o dobre idee razem. I teraz jest na to najlepszy moment – na to, żeby pokazać, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Przekażmy sobie znak pokoju! – wyznała artystka.

Na ten moment swój udział w koncercie potwierdziła około setka artystów m.in. Katarzyna Nosowska, Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Igor Herbut, Maryla Rodowicz, Daria Zawiałow, XXANAXX, Roksana Węgiel, Bajm, Margaret, Lanberry, Sarsa, Cleo, Michał Szpak, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Wilki, Marina Łuczenko, Mandaryna, Honey, Budka Suflera, Ewa Farna, oczywiście sama pomysłodawczyni Doda i inni.

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- #ArtyściPrzeciwNienawiści

- Doda

- Koncert