Dzieła Picassa na paznokciach – hit sezonu!

Manicure od dawien dawna jest dla nas wyzwaniem. Poszukujemy coraz to nowszych i bardziej zaskakujących jego form. Tym razem instagram podbił #picassonails.

Foto. #picassonails.Instagram

Ojciec kubizmu

Pablo Ruiz Picasso był hiszpańskim malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem oraz ceramikiem. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. On i Georges Braque są twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

Foto. #picassonails.Instagram

Czym jest #picassonails?

Paznokcie inspirowane obrazami słynnego hiszpańskiego malarza stanowią nie lada wyzwanie dla manikiurzystek. Niektóre z nich odtwarzają dzieła wielkiego artysty z ogromną precyzją. Ze zdjęć miłośniczek stylizowania paznokci spoglądają na nas abstrakcyjne, kobiece i męskie twarze na białym lub czarnym tle – bardzo minimalistyczne lub przeplatające się z kolorowymi płatkami mozaik.

Foto. #picassonails.Instagram

Tego typu manicure stanowi idealne dopełnienie wiosennych oraz letnich stylizacji. Do tego jest niezwykle efektowny! Niektórzy dokładnie odtwarzają dzieła hiszpańskiego artysty, inni tworzą własną sztukę, inspirując się jedynie jego stylem. Ich fenomen tkwi w tym, że nie ważne, w jakim kolorze i w jaki sposób są wykonane, zawsze wyglądają rewelacyjnie.

Foto. #picassonails.Instagram

Wpis znaleziono dzięki:

- Manicure

- Picasso

- Paznokcie