Ed Sheeran powrócił w wielkim stylu!

Jego dwie nowe piosenki pobijają rekordy popularności! Warto było czekać na niego cały rok!

Singer/songwriter Ed Sheeran unveils new wax figure at Madame Tussauds on May 28, 2015 in New York City.
Ed Sheeran powrócił w wielkim stylu!

Kilka tygodni temu Ed Sheeran zaktualizował swoje konta w mediach społecznościowych po rocznej przerwie od show-biznesu i wydawania muzyki! Na jego Instagramie i Facebooku pojawiła się pozbawiona jakichkolwiek napisów, niebieska grafika zapowiadająca jego nadchodzącą płytę! W Nowy Rok, artysta opublikował z kolei krótki klip, na którym trzyma kartkę z napisem „Nowa muzyka w piątek”. Artysta dotrzymał słowa a jego fani… oszaleli!

Dwa nowe single zatytułowane Castle On The Hill i Shape Of You pojawiły się w sieci 6 stycznia i już znalazły się na szczycie!

W pierwszym dniu po premierze dwóch zupełnie nowych utworów Eda odtworzono je w serwisie Spotify blisko 13 milionów razy. Piosenka „Shape of You” została odsłuchana dokładnie 6 868 642 razy, natomiast utwór „Castle On the Hill” odtworzono 6 168 395 razy. Tym samym Brytyjczyk pobił rekord w największej ilości dobowych streamów na Spotify. Jednocześnie oznacza to, że w każdej godzinie nowe single Sheerana były odtwarzane średnio pół miliona razy!

Muzyk pobił rekord, który wcześniej należał do zespołu One Direction i ich hitu „Drag Me Down” – 31 lipca 2015 roku odsłuchano go dokładnie 4 759 698 razy. Wcześniej rekord ten należał do Wiza Khalify i Charliego Putha.

Trzecia płyta artysty zatytułowana będzie „÷” (Divide), tym razem z niebieską okładką. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale możemy być pewni, że jest na co czekać!

Posłuchajcie i oceńcie sami!

„Płyta „÷” (Divide – z ang. dzielić), to schizofreniczny album, zawiera dużo różnych, dziwnych dźwięków. Chciałem wybrać dwa utwory najbardziej różne od siebie i wydać je razem, żeby pokazać ludziom mój zamysł. Jeśli wydałbym Castle jako pierwszy singiel, ludzie pomyśleliby, że to piosenka U2, a jeśli zrobiłbym to z Shape, pomyśleliby, że należy do Rihanny” – powiedział Sheeran w pierwszym od prawie dwóch lat wywiadzie dla BBC Radio 1.

Ed Sheeran ma na koncie dwa studyjne albumy: „+” (2011) i „×” (2014). Każdy wielokrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii czy Niemczech. Jego największe hity to „Thinking Out Loud”, „Give Me Love”, czy „Don’t”.

Jak Wam się podobają jego nowe utwory?! My jesteśmy zachwyceni!

edsheeran
Ed Sheeran powrócił w wielkim stylu, Instagram@edsheeran.
ed
Ed Sheeran powrócił w wielkim stylu, Instagram@edsheeran.
edsheerann
Ed Sheeran powrócił w wielkim stylu, Instagram@edsheeran.