Edukacyjne plakaty i grafiki – jakie wersje wybrać do wnętrz?

Spektakularne ozdoby ścienne, które obecnie robią furorę to modne grafiki i plakaty, które oprócz dekoracyjnej wartości wnoszą także edukacyjną.

Edukacyjne plakaty i grafiki – jakie wersje wybrać do wnętrz?

Domowa galeria z takich dodatków tworzy ciekawy efekt – ożywia wizualizację pokoju oraz podkreśla jego styl. Jakie plakaty edukacyjne i grafiki wybierać, by ich design dobrze wpisywał się w najnowsze trendy wnętrzarskie?

Takie ozdoby ścienne najczęściej spotyka się w dziecięcym pokoju, ale są równie popularnym dodatkiem innych pomieszczeń domu – przedpokoju, sypialni, salonu czy gabinetu. Geometryczny design sprawia, że plakaty edukacyjne coraz częściej zdobią ściany niż obrazy czy lustra, ponieważ nie tylko przekazują wiedzę, ale również informują o pasjach domowników, ich wartościach i stylu życia, jaki prowadzą.

Dla kogo plakat edukacyjny?

Dekoracja na ścianę doskonale wspiera dzieci i młodzież w nauce. To nie tylko tabliczka mnożenia w nowoczesnej formie, ale również paleta kolorów, cyfry i alfabet. Będą szczególnie pomocne w edukacji wczesno-szkolnej. Niezwykle popularne są plakaty edukacyjne z mapą Polski lub świata, które prezentują różne tonacje kolorystyczne, dlatego z łatwością dopasujesz odpowiedni wariant do urządzanego wnętrza.

Plakaty w ramie mogą ściśle się wiązać z pasją dziecka i prezentować układ galaktyczny, galerię najbardziej znanych dinozaurów lub zestaw popularnych instrumentów muzycznych. Co więcej, będą podkreślać wybrane hobby dorosłego – np. miłośnik psów może zawiesić na ścianie plakat edukacyjny z kilkunastoma rasami, a miłośnik kawy – wybrane propozycje tego napoju.

Wśród dostępnych na rynku produktów, oprócz pojedynczych wariantów, można swobodnie dobierać pasujące do siebie plakaty czy grafiki, które są tryptykiem, opowiadającym pewną historię. Wartościowe galerie zachęcają do bycia eko lub podkreślają, że jedynie żywienie, które aktualnie ma sens to wegetarianizm. Prezentują przy tym szkice zielonych brokułów i sałaty w nowoczesnym designie lub bulwy warzyw ogrodowych w rustykalnym nurcie.

Popularne grafiki, stosowane aktualnie w dekoracji wnętrz

W kuchni odpowiednie będą plakaty eksponujące warzywa i owoce, choć dużym zainteresowaniem cieszą się też kawy, sera i wina. Może to być retro wersja, prezentująca różne ryby, kształty makaronów czy też zioła. Do salonu warto wybierać pastelowe grafiki prezentujące naturalistyczne obrazy – liście, kwiaty czy fotografie malowniczych pejzaży.

W industrialnych salonach sprawdzą się czarno-białe postery architektoniczne i znane budowle świata. W luksusowych wnętrzach z kolei dominują stonowane fotografie monochromatyczne prezentujące gwiazdy kina hollywoodzkiego lat 50., kwitnące gałęzie drzew lub tancerki w ruchu. W nowoczesnych pomieszczeniach stawia się z kolei na plakaty awangardowe, geometryczne i z napisami.

Nadal trendy są dekoracje boho w drewnianych ramkach, przyciągające uwagę sielskim wizerunkiem traw, plaż i morza czy też odsłaniające sztukę ręcznego rzemiosła. W tym sezonie dominuje przyroda pod każdą postacią, dlatego wybieraj plakaty i grafiki prezentujące martwą naturę, zarówno w formie szkicu, jak i efektownego zdjęcia.