Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej

Rynek deweloperski przechodzi niemałą rewolucję. Kto by pomyślał jeszcze 20 lat temu, że będziemy obserwować wzrost popytu na mieszkania typu mikroapartament. Jak się okazuje powstaje coraz więcej budynków, które w całości skomponowane są z kawalerek.

stegu plytka ceglopodobna metro 2 aranzacja m - Efektowne aranżacje otwartych wnętrz - mniej znaczy więcej
Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej

Młode pokolenie (i nie tylko) chętnie podejmuje się prac z możliwością zdalną, dlatego mieszkanie musi spełniać już funkcję 2 w 1 – być miejscem zarówno odpoczynku, jak i koncentracji na kwestiach służbowych. Poza tym mamy mniej czasu na podstawowe obowiązki domowe, takie jak sprzątanie i nie chcemy dużych połaci, lecz mniejsze, ale użytkowe przestrzenie domowe. To wszystko powoduje, że rozwój rynku mieszkaniowego skoncentrowany jest na małych metrażach i wymaga innowacyjnych rozwiązań w kwestii aranżacji.  

– Jeżeli mamy do dyspozycji niedużą powierzchnię i chcemy wydzielić daną przestrzeń, możemy wykorzystać różnego rodzaju tricki – mówi Robert Szybiak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Stegu. – Łączenie ze sobą różnych pomieszczeń, np. kuchni i salonu, to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Brak ścian dzielących to brak ograniczeń, a to z kolei sprzyja integracji domowników. Wprowadzenie kamieniopodobnych płytek dekoracyjnych lub oryginalnych paneli drewnianych na całej ścianie w strefie wypoczynkowej lub jej fragmencie sprawi, że stanie się ona osobnym obszarem. – dodaje ekspert.

Król kamień

Poszukując sposobu na wizualne wydzielenie stref w otwartym pomieszczeniu warto zwrócić uwagę na płytki dekoracyjne, które od kilkunastu sezonów utrzymują się na absolutnym topie wśród okładzin ściennych. Bogactwo faktur i kolorów sprawia, że bez trudu dobierzemy wzór do każdej aranżacji. Dzięki dopracowanej technologii produkcji płytki mogą wiernie odwzorowywać fakturę innych surowców – łupka, wapienia, piaskowca, a nawet drewna.

stegu kamien dekoracyjny COLORADO 1 aranzacja 2 m - Efektowne aranżacje otwartych wnętrz - mniej znaczy więcej
Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej

C jak cegła

Strefowanie we wnętrzu z powodzeniem możemy przeprowadzić także sięgając po płytki cegłopodobne, które swoją charakterystyczną fakturą świetnie wpisują się zarówno w tradycyjny, jak i nowoczesny wystrój.

stegu plytka ceglopodobna country 640 aranzacja 1 m - Efektowne aranżacje otwartych wnętrz - mniej znaczy więcej
Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej

 Świeży powiew betonu 

Jeszcze inną opcją na wydzielenie stref w pomieszczeniu jest zastosowanie płyt architektonicznych odwzorowujących strukturę betonu, takich jak New York z oferty firmy  Stegu. W ten sposób możemy wprowadzić do mieszkania surowy, niemal loftowy klimat. Jeśli zdarza wam się pracować w domu, prostota i stonowana kolorystyka korzystnie wpłyną na waszą koncentrację.

stegu plyta architektoniczna new york 1 aranacja 1 m - Efektowne aranżacje otwartych wnętrz - mniej znaczy więcej
Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej

Drewno w roli głównej

W poszukiwaniu kontaktu z naturą możemy pokusić się również o drewniane panele ścienne, które sprawdzą się zarówno w mieszkaniach utrzymanych w klimacie prowansalskim czy skandynawskim, jak również w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli w kuchni zdecydujemy się na tzw. wyspę i ozdobimy ją drewnianymi motywami, wówczas uzyskamy spójną aranżację z oryginalnym akcentem.

stegu wood collection pure aranzacja 3 m - Efektowne aranżacje otwartych wnętrz - mniej znaczy więcej
Efektowne aranżacje otwartych wnętrz – mniej znaczy więcej
Wpis znaleziono dzięki:

- Płytki do domu

- Mniej znaczy więcej

- Cegła i beton