Egzotyka dla wygodnych

Rum i cygara – oto atrakcje, którymi Kuba przyciąga mężczyzn. A za co tę gorącą wyspę pokochały kobiety? Oto miejsca, które polskim podróżniczkom w szczególności przypadły do gustu.

Tak daleko, a tak blisko

Moda na wypoczynek na Kubie to przede wszystkim efekt coraz lepszej komunikacji międzynarodowej. Dzięki szerokiej ofercie linii lotniczych można szybko i wygodnie podróżować po odległych zakątkach świata. Tym, którzy stawiają na komfort i krótki czas nawet tych najdalszych wypraw, Rainbow Tours poleca loty czarterem. To rozwiązanie, które idealnie spełnia oczekiwania miłośników egzotyki oraz tych, którzy szybko i wygodnie chcą dotrzeć na Kubę. A jakie miejscowości na tej wyspie wyjątkowo sprzyjają turystkom?

Niezwykła Hawana

To miasto ma wyjątkowy urok. Położenie nad Zatoką Meksykańską to jeden z najważniejszych walorów kubańskiej stolicy. Zachwyca tu i nadmorska promenada, i port. Dla miłośniczek historii, które chcą poszerzyć swą wiedzę na temat trudnej przeszłości wyspy, ciekawym obiektem okaże się Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Największym zainteresowaniem ze strony turystek cieszy się jednak Stara Hawana. To na jej terenie znajdują się najciekawsze przykłady kolonialnej architektury oraz zabytki, którym koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi. Wspaniała katedra oraz kolonialne domy przyciągają turystów, a dodatkową atrakcją są lokale związane z osobą Ernesta Hemingwaya. Dla tego znanego pisarza Hawana stała się drugim domem, a o jego pobycie na Kubie do dziś przypomina wiele wspaniałych pamiątek.

Varadero, czyli komfortowy wypoczynek nad Morzem Karaibskim

Ten kurort cieszy się wśród miłośniczek podróży wyjątkową popularnością. To jeden z najsłynniejszych i najbardziej komfortowych kurortów na Karaibach, którego symbolem są piękne plaże oraz komfortowe hotele. Tu, w odległości 140 km od tętniącej życiem Hawany, można cieszyć się wypoczynkiem w wyjątkowym otoczeniu. Rajskie plaże stały się marzeniem dla wielu kobiet, dla których Kuba to przede wszystkim beztroska zabawa nad ciepłym morzem. Dzięki ciekawym ofertom wycieczek można tu połączyć wypoczynek z poznawaniem największych atrakcji wyspy. Wycieczki do Hawany oraz innych miast sprawiają, że w Varadero nudzić się nie można.

Kuba to wyspa niezwykła. Na jej terenie perły kolonialnej architektury i historyczne uliczki stanowią atrakcję najważniejszą. Coraz większą konkurencję stanowią jednak dla nich modne kurorty, znane jako miejsca wypoczynku dla pasjonatów luksusu. Dla kobiet wielką atrakcją są zarówno ekskluzywne kurorty, jak i historyczne dzielnice wyspiarskich miast. Hawana i Varadero to najsłynniejsze ośrodki turystyczne, w których amatorki dalekich wypraw czują się doskonale.