Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

Nowy Mercedes-Benz EQC to pierwszy Mercedes sygnowany marką produktowo-techniczną EQ. Model konsekwentnie urzeczywistnia zasadę „innowacji skoncentrowanej na człowieku” i sprawia, że elektromobilność jest prosta, niezawodna i wygodna dla użytkownika.

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

EQC łączy doświadczenie oraz wiedzę zebrane na przestrzeni ponad 130 lat motoryzacyjnej inżynierii z przyszłymi wymogami mobilności, a jego marka to symbol „elektrycznej inteligencji”. Ze swoim płynnym, przejrzystym designem i typowymi dla marki akcentami kolorystycznymi, Mercedes-Benz EQC jest pionierem awangardowego „elektrodesignu” – a jednocześnie odzwierciedla idiom projektowania „progresywnego luksusu”. Charyzmatyczny EQC imponuje sumą swoich atrybutów: zapewnia imponujące wrażenia z jazdy, odznacza się wysokim poziomem komfortu akustycznego i ekscytującą dynamiką jazdy. Tym samym reprezentuje wszystkie znaki rozpoznawcze marki spod znaku trójramiennej gwiazdy – jest prawdziwym Mercedesem wśród aut elektrycznych.

Bogate wyposażenie standardowe – przedsmak tego, co przyniesie przyszłość

Już bazowa wersja Mercedesa EQC oferuje szeroki zakres standardowego wyposażenia i, jako pionier marki EQ, ucieleśnia cztery filary strategii cyfryzacji CASE: łączność („Connected”), funkcje jazdy autonomicznej („Autonomous”), usługi i współdzielenie („Shared & Services”) oraz napęd elektryczny („Electric Drive”). Innowacyjny system inforozrywki, najnowsze układy wspomagające, usługi wykraczające poza sam pojazd oraz inteligentna strategia układu napędowego sprawiają, że nowy SUV premium na prąd imponuje sumą swoich atrybutów.

Wyjątkowy design

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

Model EQC daje użytkownikom możliwość spojrzenia w przyszłość i jest kształtowany przez awangardowy, wyrazisty wygląd – Progressive Luxury. Wynika to z połączenia nieznanego wcześniej piękna, świadomego zderzenia elementów cyfrowych i analogowych, a także płynnego przenikania się intuicyjnego i fizycznego designu. EQC to auto mocne, eleganckie, sportowe i o bezkompromisowej jakości. Dzięki charakterystycznym wyrazistym liniom, dopracowanym detalom i innowacyjnemu wnętrzu przyciąga spojrzenia. Każdy, kto chociaż raz zobaczy model EQ, na zawsze go zapamięta. Charakter wnętrza auta podkreśla specyficzna dla marki kolorystyka. Materiały, takie jak skóra oraz nowoczesne elementy wykończeniowe o wyglądzie aluminium lub drewna, świadczą o znanej, wysokiej jakości Mercedes-Benz. Stylistyka jest dodatkowo wzmacniana przez innowacyjne, nowo opracowane powierzchnie. Należą do nich na przykład drobno tkana tapicerka „Sunnyvale” w kolorze indygo lub jedwabistego beżu, dające elegancki, nowoczesny wygląd. Na kokpicie auta, progresywny luksus podkreślony jest eleganckimi złoto-różowymi akcentami. Podczas każdej podróży nowym EQC można również podziwiać mały „wschód słońca”, poprzez doświetlenie wiele obszarów wnętrza. Do wykorzystania jest 64 kolorów, oddzielnie wybieranych, oraz szereg wariantów kolorystycznych i efektów świetlnych. Dodatkowym elementem auta jest elektryczny dach przesuwny w wersji szklanej, który wpuszcza do samochodu więcej światła. Zgodnie z przyjazną dla środowiska koncepcją napędu EQC, wnętrze auta jest zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingu.

Łączność: inteligentnie rozwiązana koncepcja obsługi z uwzględnieniem specyfiki EQC

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

Żaden inny system nie uosabia kwestii łączności w ramach strategii CASE bardziej niż system informacyjno-rozrywkowy Mercedes-Benz MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Należy on do standardowego wyposażenia modelu EQC i – jako element kompleksowej koncepcji obsługi oraz wyświetlania informacji – tworzy emocjonalną więź pomiędzy kierowcą, pojazdem a pasażerami. Dzięki sztucznej inteligencji MBUX wraz z panoramicznym kokpitem opartym na dwóch ekranach o przekątnej 10,25” (prawy dotykowy) ma możliwość uczenia się zwyczajów użytkownika. Do seryjnej specyfikacji należy także panel dotykowy w konsoli środkowej. Jedną z unikalnych funkcji MBUX-a jest sterowanie głosowe, które potrafi rozumieć nawet dialekty oraz polecenia specyficzne dla modelu EQC.

Inteligentna nawigacja – więcej niż tylko podróż z punktu A do B

Elektryczny Mercedes wjeżdża na polskie drogi

Szczególną uwagę zwracają funkcje i usługi opracowane specjalnie w celu spełnienia wymagań w zakresie mobilności elektrycznej, spotykane wyłącznie w modelach marki EQ. Należą do nich usługi zdalnego sterowania i nawigacji, które stanowią standardowe wyposażenie EQC. Jest wśród nich zoptymalizowana nawigacja z planowaniem trasy pod kątem zasięgu i postojów na ładowanie, a także spersonalizowane ustawienia ładowania oraz wstępne sterowanie wentylacją wnętrza. Pozytywne wrażenia użytkownika wzmacniają wskaźniki stosowane wyłącznie w EQC, takie jak miernik mocy zamiast obrotomierza. Kolejną szczególną cechą jest inteligentne wspomaganie kierowcy z pięcioma programami jazdy i pięcioma konfigurowalnymi poziomami rekuperacji, które można regulować w oparciu o prędkość pojazdu oraz trasę przejazdu.

Ładowanie w domu

EQC może być „tankowany” z domowego gniazdka, jednak wielokrotnie szybsze ładowanie akumulatora wszystkich Mercedesów z napędem elektrycznym i hybrydowym plug-in zapewnia domowy wallbox Mercedes-Benz. To stacja ładowania umożliwiająca szybkie, bezpieczne i wygodne ładowanie w domu. Wspólnie z lokalnym partnerem do spraw instalacji Mercedes-Benz oferuje też łatwy, sprawny montaż wallboxa oraz profesjonalne doradztwo w zakresie elektromobilności.

Pełen relaks: podróż, ładowanie i płatności

Standardowe wyposażenie EQC obejmuje liczne usługi cyfrowe, umożliwiające bezproblemową jazdę „na prądzie” oraz ładowanie akumulatora. Zoptymalizowana nawigacja automatycznie oblicza szybką, dogodną trasę z uwzględnieniem minimalnych przerw na ładowanie. Planowanie trasy jest możliwe nie tylko w samochodzie, ale i w aplikacji Mercedes me. Klimatyzacja wstępna sprawia, że już w chwili ruszenia z miejsca w kabinie panuje optymalna temperatura. Uwzględnienie danych pojazdu, takich jak aktualny poziom naładowania akumulatora, a także informacje o trasie, pogodzie i dostępnych stacjach ładowania, pozwalają na dynamiczną regulację pokonywanej trasy. Dzięki nawigacji zoptymalizowanej pod kątem modelu EQC klienci Mercedes-Benz mogą z łatwością wyszukać stacje ładowania, a usługa Mercedes me Charge zapewnia im wygodny dostęp do stacji ładowania różnych dostawców w wielu krajach. Klienci korzystają przy tym ze zintegrowanej funkcji płatności z prostym fakturowaniem. Mercedes me Charge umożliwia też dostęp do stacji szybkiego ładowania ogólnoeuropejskiej sieci IONITY. Krótkie czasy ładowania uprzyjemniają długie podróże głównymi europejskimi trasami.

Wpis znaleziono dzięki:

- Mercedes-Benz EQC

- Samochód

- Motoryzacja