Face contour = joga mięśni + zagęszczanie skóry

Czy można zadbać o owal bez konieczności naruszania ciągłości skóry? - Można , trzeba najpierw wysłać skórę i mięśnie twarzy na 'jogę', a w każdym razie na coś, co w sposobie oddziaływania bardzo ją przypomina, a następnie pobudzić skórę do produkcji nowego kolagenu - mówi Ania Adamowicz autorka procedury Face contour, która monopolarną falę radiową wykorzystuje na dwa sposoby.

Face contour = joga mięśni + zagęszczanie skóry

Face contour to zabieg, który bazuje na monopolarnej fali radiowej (RF) o różnych częstotliwościach. Składa się z dwóch etapów wykonywanych tą samą bezigłową głowicą, ale o zmiennych parametrach. Pracujemy najpierw na dolnej partii twarzy, mniej więcej od wysokości nosa po szyję, a następnie w drugim etapie na skórze całej twarzy..

I ETAP: TRENING MIĘŚNI/ 'JOGA’

W pierwszej fazie zabiegu pracujemy przede wszystkim nad podniesieniem owalu, czyli ujędrnieniem mięśni żuchwy i szyi oraz okolicy ust. W centrum uwagi znajduje się zwłaszcza szyja. – Stymulowanie mięśnia szerokiego szyi jest bardzo istotne, ponieważ to ona w dużej mierze 'robi’ nam owal. Zauważmy, że kiedy z upływem lat zmniejsza się sprężystość mięśni owal zaczyna nam szwankować – wyjaśnia kosmetolożka. Podobnie usta i ich okolica, ujędrnienie tej okolicy, automatycznie unosi dolne partie twarzy. Face contour jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że można go wykonywać nawet na same usta, w tym błony śluzowe!
UWAGA: Face contour można wykonywać nawet na błony śluzowe, np. usta! Usta stają się automatycznie pełniejsze, młodsze, to świetny zabieg na zmarszczki wokół ust.
– Pamiętajmy, że jeśli zagęszczamy skórę wokół ust i same usta, to owal automatycznie również nam się podnosi – wyjaśnia autorka dwuetapowej procedury.
W trakcie pierwszego etapu możemy odczuwać lekkie mrowienie, dochodzi wówczas do zwiększenia dotlenienia mięśni i wytworzenia się mikro skurczy, które zwiększają napięcie skóry i zagęszczają ją.– Monopolarna fala radiowa działa tu podobnie, jak joga dla mięśni, które z wiekiem tracą swoją masę i zaczynają opadać. Skutkuje ich lepszym dotlenieniem i pobudzeniem – wyjaśnia Ania.
Efekt także widać od razu, jak po solidnym treningu!
I etap zabiegu trwa ok. 15 min.

Face contour = joga mięśni + zagęszczanie skóry
Face contour = joga mięśni + zagęszczanie skóry

II ETAP: PRZEBUDOWA KOLAGENU

W drugim etapie mocno podgrzewamy skórę, w konsekwencji czego dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Towarzyszy temu silne ciepło, na granicy parzenia skóry, chociaż zabieg nadal jest przyjemny. Ten etap obejmuje już całą twarz i szyję.
– Dzięki odpowiedniej częstotliwości monopolarnej fali radiowej, rozkładany jest stary kolagen, a w jego miejsce powstają nowe, lepszej jakości włókna kolagenowe. To nadaje skórze młody wygląd, staje się ona bardziej sprężysta, spłycają się gruczoły łojowe, silnie poprawia owal – wyjaśnia kosmetog.
II etap zabiegu trwa ok 45 min.
Efekt widać od razu, zabieg 'pracuje’ jednak do kilku miesięcy po, kiedy skóra się regeneruje.
Zabieg jest przyjemny.
Cena: 700 zł. twarz i szyja.
W serii 4 zabiegi co 3 tygodnie, bardzo fajny na lato, bo nie złuszczamy ani nie przerywamy ciągłości naskórka, moje pacjentki go uwielbiają!

IA jako pierwszy w Polsce wprowadził COAX MED i współpracował przy tworzeniu procedur zabiegowych opierających się na monopolarnej fali radiowej (RF).