Facebook nas podsłuchuje?! Przerażające doniesienia!

Czy posiadając konto na Facebooku zagrażamy swojej prywatności? Czy przekraczanie kolejnych granic inwigilacji kiedyś się skończy?

Czy Facebook nas podsłuchuje?!
Czy Facebook nas podsłuchuje?!

Czy Facebook podsłuchuje swoich użytkowników? Taką alarmującą informację przekazała profesor Kelli Burns z Uniwersytetu Południowej Florydy, która zajmuje się komunikacją masową. Aplikacja ma do tego wykorzystywać mikrofon naszego smartfona, który zbiera dźwięki nie tylko kiedy korzystamy z telefony, ale też kiedy jest on nieaktywny – opisuje „The Independent”.

Koncern założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga, od wielu lat wzbudza coraz to nowe i większe kontrowersje. Początkowo, wydawało się, że jedynym problemem związanym z serwisem jest szybkie uzależnianie się użytkowników. Teraz jednak, koncern dołączył do siatki inwigilacyjnej! Facebook to największy zbiór danych na całym świecie. Firma od wielu lat posądzana jest o śledzenie użytkowników i gromadzenie danych, nawet wtedy kiedy skasuje się na nim konto.

Ostatnio na światło dzienne wyszła kolejna kontrowersja! Okazało się, że Facebook podsłuchuje swoich użytkowników! Koncern, nie dementuje plotek, a tłumaczy się, że nagrywa „jedynie dźwięki z otoczenia”. W 2014 roku firma wprowadziła na amerykański rynek usługę, która ma pozwolić łatwiej dodawać posty. Kiedy piszemy o tym, że słuchamy muzyki lub oglądamy film, z dźwięków otoczenia wychwytuje o jakim dziele chcemy napisać.

Czy ma nam to cokolwiek ułatwić, czy jest jedynie kolejnym pretekstem do pogłębiania inwigilacji koncernu?

Przypomnijmy, że belgijska policja wydała niedawno ostrzeżenie, w którym namawia do usunięcia Facebooka ze względu na zagrożenie dla prywatności.

Boimy się co będzie dalej…