Film „Fantastyczna kobieta” wraca do kin!

Na wczorajszej gali rozdania Oscarów "Fantastyczna kobieta" Sebastiana Lelio z Danielą Vegą w roli głównej triumfował w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Tytuł pokonał, m.in., "The Square" Rubena Östlunda, oraz "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa.

„Fantastyczna kobieta” triumfuje na oscarowej gali i wraca do kin!

To trzeci z rzędu Oscar w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny dla Gutek Film, po „Kliencie” Farhadiego (Oscar 2017) oraz „Synie Szawła” Nemesa (Oscar 2016).

Wcześniej na polskie ekrany Gutek Film wprowadził takie nagrodzone tytuły jak „Wszystko o mojej matce” Almodovara (Oscar 2000), „Ziemia niczyja” Tanovića (Oscar 2002), „Rozstanie” Farhadiego (2012), czy „Miłość” Hanekego (2013).

Nagrodzone Oscarem w tej kategorii tytuły tworzą historię i kreują współczesne oblicze kina.

„Fantastyczna kobieta” to fenomenalnie zagrana, pasjonująca opowieść o silnej bohaterce, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

W związku z dużym zainteresowaniem widzów oscarowym tytułem „Fantastyczna kobieta” wraca na ekrany kin oraz nieustająco gości w repertuarze Kina Muranów.