Fiat Chrysler Automobiles na targach „Motor Show Poznań”


fiat chrysler2

Fiat 500X prezentuje nowy wymiar niepowtarzalnej „500″, w którym kultowy styl spotyka się z nowoczesną koncepcją crossovera i właściwościami off-roadowymi. To auto o kompaktowych wymiarach (długość 425 cm x szerokość 180 cm x wysokość 160-162 cm) i przestronnej kabinie pasażerskiej, uzupełnionej wyszukaną technologią i bagażnikiem o pojemności aż 350 litrów, zapewniające bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie pasażerów.

500X występuje w 12 kolorach nadwozia, które wydobywają zmysłowe kształty auta, dodatkowo podkreślone 8 różnymi wzorami aluminiowych felg 16-, 17- i 18-calowych.

fiat chrysler3

Nowy Fiat 500X jest dostępny zarówno w konfiguracji z napędem na dwa, jak i na cztery koła. Cechą szczególną napędu 4×4 nowego crossovera Fiata jest zastosowanie systemu odłączania osi tylnej, który umożliwia zredukowanie strat energii, kiedy nie jest konieczne wykorzystanie trybu 4×4, gwarantując w ten sposób większą oszczędność spalania. Podczas wprowadzania na rynek dostępne są silniki: 1.4 Turbo MultiAir2 o mocy 140 KM (z napędem na przód i manualną sześciostopniową skrzynią biegów), 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM (z napędem na przód i z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów) oraz 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM współpracujący z nową, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i z napędem 4×4. W późniejszym czasie gama zostanie uzupełniona o kolejne trzy jednostki benzynowe i dwie Diesla. Początkowo polscy klienci mają do wyboru dwie wersje 500X – jedną bardziej miejską, a drugą off-roadową i pięć wersji wyposażenia (Pop, Popstar, Lounge, Cross i Cross Plus). Polscy dealerzy przyjmują już zamówienia na 500X, którego cena zaczyna się od 59 900 zł.

fiat chrysler

Z kolei Jeep Renegade to pierwszy pojazd Fiat Chrysler Automobiles powstały we współpracy włosko-amerykańskiej, którym marka Jeep wkracza do segmentu małych pojazdów sportowo-użytkowych (SUV). Renegade w niezwykły sposób łączy konstrukcję, funkcjonalność i doświadczenia terenowe właściwe amerykańskiej marce ze stylem i dynamicznymi osiągami charakterystycznymi dla włoskich samochodów. Surowe linie sylwetki Renegade’a podkreślone unikalnymi detalami legendarnej marki Jeep, takimi jak siedmioszczelinowy grill, okrągłe reflektory przednie czy nadkola w kształcie trapezu, uzupełnia starannie dopracowane wnętrze. Polscy klienci mogą wybierać spośród czterech wersji wyposażenia (Sport, Longitude, Limited oraz przeznaczonej dla amatorów jazdy terenowej Trailhawk o wiodącej w segmencie sprawności off-roadowej klasy 4×4 Trail Rated) i aż dziewięciu nowoczesnych silników dostępnych w opcjach napędu zarówno 4×2, jak i 4×4. Ten ostatni tworzą dwa innowacyjne systemy: Jeep Active Drive lub Active Drive Low, uzupełnione o kontrolę trakcji Selec-Traction z czterema trybami pracy. Dodatkowo, topowe jednostki napędowe współpracują z pierwszą w tym segmencie automatyczną przekładnią dziewięciostopniową ze sterowaniem elektronicznym. Jeep Renegade również jest już dostępny w polskich salonach i kosztuje od 69 900 zł z silnikiem 1.6 E-TorQ /110 KM.

Nowy Fiat Doblò stanowi czwartą już generację modelu, który do dziś sprzedał się łącznie w liczbie przeszło 1 milion 400 tys. samochodów. Model na 2015 rok cechuje zaprojektowane na nowo nadwozie i wnętrze oraz wzbogacony zakres wyposażenia technologicznego. Auto występuje w wersji osobowej „Active Family Space” (aktywna przestrzeń dla rodziny), będącej w stanie zaspokoić potrzeby rodzin prowadzących nowoczesny, sportowy i dynamiczny styl życia, oraz dostawczej Cargo z czterema rodzajami nadwozia (Cargo, Kombi, Work Up i podwoziem do zabudowy). Wersja osobowa oferuje ogromną modularność wewnętrznej przestrzeni, z możliwością aranżacji wnętrza aż do siedmiu siedzeń, pokaźnym, 790-litrowym przedziałem bagażowym (największym w segmencie), mnóstwem schowków oraz dzieloną tylną kanapą (60/40). Z kolei wersja Cargo łączy zwiększoną funkcjonalność z lepszymi osiągami zapewnionymi przez gamę zmodyfikowanych silników turbodiesla o poprawionej wartości momentu obrotowego i ukierunkowaniem na obniżenie TCO (Total Cost of Ownership) – całkowitego kosztu użytkowania samochodu od momentu jego zakupu aż po dalszą odsprzedaż. Gama Doblò jest dostępna z jedną najszerszych na rynku listą silników w swoich segmentach, a ceny poszczególnych aut zaczynają się od 53 900 zł za wersję osobową Pop z silnikiem Pop 1.4 16V 95KM lub od 62 669 zł za wersję Cargo napędzaną jednostką 1.4 BZ 95KM.