Fit-Aplikacje na Twojego smartfona

Zbliża się okres w naszym życiu gdzie odsłaniamy nogi, ręce, brzuch. Każda z nas pragnie zwłaszcza latem wyglądać pięknie, zgrabnie i zdrowo,. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Przeszkodą bywa także brak systematyczności. Na szczęście dzisiaj możemy skorzystać z dobrodziejstw nowych technologii instalując sobie kilka praktycznych aplikacji. Możemy być pewne, że one ułatwią nam nasze zadanie pełniąc rolę idealnego asystenta w drodze do wymarzonej figury.

Booksy.
Booksy.

Warto zacząć od zainstalowania aplikacji, która pomoże nam wyliczyć wskaźnik BMI – czyli darmowy kalkulator BMI, który wskazuje masę ciała. Dzięki niej będziemy mogły na bieżąco sprawdzać czy nasz współczynnik jest prawidłowy, zapisywać wszystkie pomiary, a także porównywać je ze sobą podczas całej kuracji.


W rzeźbieniu wymarzonych mięśni brzucha, pomoże nam Aerobiczna szóstka Weidera A6W. Ta aplikacja zawiera nic innego jak bardzo dobrze znany wszystkim zestaw ćwiczeń przygotowany na 42 dni. Każdego dnia mamy do zrobienia 6 ćwiczeń o różnej ilości powtórzeń. Dzięki aplikacji mamy na bieżąco wgląd na jakim etapie treningów jesteśmy oraz zawsze możemy skorzystać z podpowiedzi na kolejny dzień. Dzięki zainstalowaniu odpowiednika ludzkiej mowy, zyskamy „dodatkowy” system motywacji, a jeśli nie jesteśmy pewne jak wykonać ćwiczenia, możemy je obejrzeć na załączonych instrukcjach.
Oprócz ćwiczeń oraz zdrowego jedzenia ważna jest dbałość o swoje ciało i skórę. Jeśli nie mamy czasu na poszukiwanie najlepszego masażysty, kosmetologa czy fryzjera, wystarczy, że ściągniemy aplikację. Dzięki niej można sprawdzić polecane salony, specjalistów i promocje u okolicznych ekspertów z rynku beauty. Idealnym rozwiązaniem jest też możliwość zapisywania się na wizyty o każdej porze dnia i nocy czyli 24 h na dobę. Booksy nigdy nie pozwoli zapomnieć nam o wizycie, zawsze otrzymamy przypomnienie z datą, godziną i miejscem.
Wiele mówi się na temat odpowiedniego nawadniania organizmu, picia dużej ilości wody zwłaszcza podczas treningu. Literatura poleca spożywanie ok. 2,5 l. dziennie. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od naszej wagi, trybu życia, ilości spożywanego jedzenia w ciągu dnia. Dzięki apce HydroBalance możemy wiedzieć ile dokładnie powinnyśmy wypić wody na dobę. Aplikacja będzie również przypominać nam o regularnym sięganiu po wodę, dzięki czemu wyrobimy w sobie dobry nawyk jej spożywania.
Bardzo ważną kwestią w byciu Fit jest odpowiednia dieta. Niestety często nie jesteśmy w wstanie spamiętać ile, jaki posiłek ma kalorii czy  też jakie wartości odżywcze. Pomoże nam w tym FatSecret Licznik Kalorii. Aplikacja zawiera bardzo rozbudowaną listę produktów. Oprócz kalorii pokazuje również ilość węglowodanów, białka, tłuszczy w spożywanym posiłku. Dodatkowym plusem aplikacji jest lista popularnych aktywności fizycznych, dzięki czemu łatwiej jest nam kontrolować nie tylko co jemy i ile, ale i jaki tryb życia prowadzimy.
Jeśli szukasz kompana do walki o idealne ciało skorzystaj z możliwości jakie dają dzisiejsze technologie.  Aplikacje pomogą ci skomponować dietę lub zestaw ćwiczeń, zrzucić zbędne kilogramy, ujędrnić swoje ciało i osiągnąć cel jeszcze przed nadejściem słonecznych letnich dni.