Gościnna Warszawa wita kibiców

Mecz Polska-Rosja w Warszawie kibice będą oglądać zarówno na Stadionie Narodowym, jak i w Strefie Kibica, w której atmosfera zabawy i dopingowania nie ma sobie równych.

Podczas codziennej konferencji prasowej Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podsumowała stan przygotowań stolicy do dzisiejszego meczu: – Wszystkie służby pozostają w pełnej gotowości, a wydarzenia w mieście są monitorowane przez ponad 5 tysięcy kamer i na bieżąco analizowane – zapewniła Prezydent Warszawy.

Ponadto poinformowała o spodziewanych przyjazdach i przylotach kibiców do stolicy, o przygotowanym zabezpieczeniu medycznym meczu i Strefy Kibica oraz przypominała o rozwiązaniach komunikacyjnych, które ułatwią dotarcie na stadion i powrót po meczu.

Przyjazdy kibiców
12 czerwca w związku z meczem zwiększona została zarówno liczba połączeń kolejowych, jak i lotniczych dedykowanych miłośnikom piłki nożnej. Przybywający na spotkanie kibice z Polski mają do dyspozycji aż 117 pociągów Intercity, z 53 tys. miejsc na pokładach. Dla kibiców z Rosji również przygotowane zostały specjalne połączenia kolejowe. Po meczu fanów rozwozić będą 22 pociągi PKP Intercity – 11 tuż po spotkaniu i 11 wyruszających ze stolicy w godzinach porannych. W piątym dniu mistrzostw zwiększona została również liczba operacji obsługiwanych przez Lotnisko im. F. Chopina. Specjalnie dla kibiców dedykowanych jest blisko sto połączeń. Najwięcej pasażerów przyleci z Gdańska, Wrocławia, Londynu, Sharm El Sheikh, Paryża, Moskwy oraz Frankfurtu.