Horoskop wnętrz

horoskop wnętrzCo znaki zodiaku mówią o pomysłach na aranżację wnętrza? Waga odda wszystko w zamian za wielką garderobę, Lew poświęci tygodnie na wybór idealnej kanapy, a marzycielskie Ryby zaczną buszować po sklepach ze starociami w poszukiwaniu romantycznych dodatków. Co dalej? Przekonaj się.

Baran
To silna osobowość. Widać to nie tylko w zachowaniu, lecz także w stylu, w którym dekoruje swoje wnętrza. Baran uwielbia kolor czerwony. Jeżeli z jakichś względów nie może przemalować swoich ścian, rekompensuje to sobie, dobierając czerwone dodatki, poduszki czy rolety. Sprawia to że pomieszczenia nabierają niezwykłego klimatu – ciepłego, przytulnego, ale równocześnie tajemniczego i nieco orientalnego. To aranżacje dla osób, którym nie brakuje odwagi – Baran ma jej aż w nadmiarze. Ludzie spod tego znaku zodiaku stawiają przede wszystkim na działanie, w którym nic nie powinno im przeszkadzać.
Oznacza to, że piękno musi być również funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Dlatego baran zawsze siegnie po nowoczesne rolety zamiast zaslon. Zobacz elementy wystroju idealne dla energicznego Barana.

Byk
Mistrz dobrego stylu. Potrafi doskonale łączyć kolory i kształty. Poza tym jest fanem wszystkiego, co kojarzy się z luksusem i klasycznym pięknem. Elegancję, którą z łatwością zauważyć można w jego sposobie bycia, przekłada na urządzanie wnętrz. Jest raczej tradycjonalistą, ale pomysłowym – chętnie łączy stare dodatki z nowoczesnymi akcentami. Gdyby poprosić Byka o wybór idealnego miejsca zamieszkania, prawdopodobnie wskazałby starożytny pałac rzymski. Jednak dopóki człowiek nie znajdzie się w posiadaniu wehikułu czasu, może zdecydować się na rzymskie rolety i klasyczne dekoracje.

Bliźnięta
Podwójna natura, niejednolity, często zmieniający się gust. Tak w skrócie można opisać typowe Bliźnięta. Najchętniej co tydzień przeprowadzałyby się do nowego mieszkania, jednak przez względy praktyczne najczęściej kończy się to regularnymi zmianami wystroju wnętrza. Udaje im się uzbierać mnóstwo interesujących przedmiotów, które łączą ze sobą pozornie bez ładu i składu. Jednak w tym szaleństwie jest metoda! Niezwykłe mieszanki Bliźniąt nierzadko okazują się naprawdę urokliwe, a efekt zachwyca wszystkich gości.

Rak
Raczek to domator, który dużo czasu spędza w swoim mieszkaniu. Nie przepada za eksperymentami, a najlepiej czuje się w towarzystwie ciepłych kolorów i dodatków. Pomagają one stworzyć przytulne, przepełnione rodzinną atmosferą wnętrze. Drewniane meble, lampy ze sklepu z antykami i proste rolety w klasycznych kolorach ziemi – to idealny salon Raka. Ważne jest, aby wszystko wykonane było z materiałów najwyższej jakości – osoby spod znaku Raka przywiązują do tego aspektu dużą wagę.

Lew
To król salonów! Swoje wnętrza kreuje dla siebie, ale również dla licznych gości, których nieustannie przyjmuje. Zachwyca się dużymi meblami – chętnie postawi w salonie ogromną (i przede wszystkim miękką!) kanapę, na której można rozłożyć się po ciężkim dniu. Z dużym prawdopodobieństwem będzie ona żółta, czerwona lub pomarańczowa. Lew uwielbia kolory słońca! Ma w sobie coś z leniwego kota, więc kocha poduszki – zarówno te, na których może się przespać, jak również dekoracyjne. Nie pogardzi też antycznymi meblami czy złotymi dodatkami lub srebrną zastawą – w końcu jego królewskie tytuły muszą mieć odzwierciedlenie w otaczającym go wnętrzu. Jest ono niczym zamkowy dwór.

Panna
Doskonała jakość i minimalizm – to najważniejsze cechy stylu Panny. Takie rozwiązania preferuje, wybierając stroje dla siebie, jak również dla swojego domu. Biel i czerń, najlepiej w połączeniu z geometrią to idealna sypialnia dla osoby spod tego znaku. Jako że lubi utrzymywać porządek, materiały, z których wykonane są meble, dodatki czy rolety, powinny dać się łatwo wyczyścić – oszczędzi to Pannie niepotrzebnej frustracji związanej ze sprzątaniem. Bardzo ważna jest również szafa – powinna być ogromna i funkcjonalna, z dużą liczbą półek i szuflad, które pomogą w sprawnej organizacji przestrzeni.

Waga
Ten osobnik lubi nowoczesność. Osoba spod tego znaku jest stuprocentowym estetą, ceni sobie to, co piękne i nie boi się poszukiwania nowinek. Waga lubi kontrasty, więc chętnie zdecyduje się na spokojny, chłodny kolor ściany i wyraziste, często wzorzyste dywany czy rolety. Ważne, żeby wszystko było odpowiednio wyważone i nie sprzeciwiało się zasadom symetrii. Ucieszy się, jeśli w domu lub mieszkaniu znajdzie się chociaż niewielkie pomieszczenie, które może zaaranżować na garderobę, ponieważ uwielbia ubrania i ma ich naprawdę sporo!

Skorpion
Mocny fiolet w połączeniu z odważnym srebrem i czernią. Te barwy znaleźć można w sypialni Skorpiona. Mieszkanie tego pewnego siebie indywidualisty jest dopracowane w najwyższym stopniu, przywiązuje on ogromną wagę do szczegółów. Pozornie niezainteresowany, tak naprawdę zadba o dopasowany kształt stolika i kilka razy sprawdzi dobór kolorów. Zapobiega tym samym ewentualnej krytyce, której nie może znieść. Jego wnętrza są bardzo szlachetne i luksusowe – często przypominają te, które oglądać można w modnych magazynach dekoratorskich. W końcu Skorpion bardzo lubi chwalić się swoim pięknym mieszkaniem.

Strzelec
Przede wszystkim natura – Strzelce kochają podróżować i właśnie w ten sposób szukają inspiracji do urządzenia mieszkania. Egzotyczne pamiątki z podróży, orientalne wzory i tkaniny często goszczą w sypialni i salonie. Osoba spod tego znaku pokocha także bambus, który doskonale prezentować się będzie z drewnianymi meblami. Doceni także wymyślne dodatki: meble, figurki, czy zabawne naklejki. To osoba z ogromnym poczuciem humoru, które uwalnia się także przy wyborze dekoracji mieszkania. A kolory? Przede wszystkim żywe, jasne, kojarzące się z piękną pogodą, ale również śniegiem. Strzelec ma wielką słabość do bieli.

Koziorożec
Osoby spod tego znaku twardo stąpają po ziemi, taką zasadę realizują również przy urządzaniu wnętrza. Wszystko powinno być jak najbardziej funkcjonalne, Koziorożec doceni każdy dodatkowy schowek lub szafkę, które pozwolą mu na zachowanie porządku. Ma również słabość do miękkich materiałów – uwielbia wyraziste narzuty i przyjemne w dotyku poduszki. Jego wnętrze raczej nie będzie ekstrawaganckie, ale na pewno bardzo gustownie urządzone. Do całego procesu aranżacji Koziorożec podchodzi bardzo poważnie – kupuje tylko to, czego jakość została potwierdzona i nie lubi zawodzić się na czymś, co już zna i lubi.

Wodnik
Jego mieszkanie to królestwo ekstrawagancji i nowoczesności. Wodnik nie boi się pozornie dziwacznych połączeń. Stawia na wyrazistość, ostre barwy i oryginalność. Jest fanatykiem nowinek technicznych, więc jego mieszkanie pełne będzie elektroniki. Zaszaleć lubi również przy projektowaniu swojej sypialni, nikt nie zdziwi się, jeśli stanie tam np. ogromne, wodne łóżko. Eksperymenty, na które decyduje się Wodnik, nierzadko prowadzą do tego, że jego salon wygląda jak kadr z filmu science-fiction. Goście często mogą doświadczyć szoku, jednak on nie przejmuje się i kontynuuje swoją zabawę formą – w końcu jakiekolwiek ograniczenie jest dla niego nie do zniesienia.

Ryby
Romantyczne ryby odnajdą się w pomieszczeniach przepełnionych zmysłowością i subtelnością. Do tego znaku zodiaku doskonale pasuje stylistyka Shabby Chic, która polega na wykorzystaniu starych bądź celowo postarzanych mebli. Ryby kochają pastele i prawdopodobnie to one będą dominować w kolorystyce ich mieszkania. Puszysty dywan, miękkie poduszki, delikatny róż na roletach – to wszystko szybko podbije rybie serce. W ich sypialni powinno znaleźć się także dużo dekoracyjnych pudełek – Ryby przez lata zbierają wszelakie bibeloty, które szybko nabierają dla nich wartości sentymentalnej. Pięknie ozdobione pudełka to dla nich idealna przechowalnia.
Rolety w pastelowych kolorach, które doskonale pasować będą do romantycznego azylu Ryb, znaleźć można na stronie Lotari, w dziale rolety klasyczne.