Idealny stół

Idealny stółIdealna aranżacja salonu i jadalni łączy dwa elementy – stylowy wygląd i wygodę. Efekt ten można osiągnąć poprzez odpowiedni wybór mebla stanowiącego główny punkt wnętrza.
Stół jest niezastąpionym elementem wystroju. Jak więc wybrać najlepszy model, aby był funkcjonalny, wygodny i gustowny?

Optymalny materiał
Materiał z jakiego stół został wykonany jest najważniejszym z elementów decydującym o jego trwałości i wyglądzie. Który uznawany za najbardziej solidny? – Zdecydowanie drewno, ponieważ jest niezwykle wytrzymałe i zachowuje ciepło, przez co jest przyjemne w dotyku, czego nie można powiedzieć o meblach stalowych i plastikowych. Dodatkowo, kojarzone z tradycją, nie wychodzi z mody i pasuje do każdego wnętrza. Dokonując wyboru musimy też pamiętać o bezpieczeństwie naszych domowników – stoły szklane na pewno nie będą odpowiednie dla mieszkań, w których są małe dzieci.

Funkcjonalny kształt
Kształt blatu ma duży wpływ na rozkład krzeseł i liczbę osób, które będą siedzieć przy stole. Zbyt ostre kanty mogą być niebezpieczne i mało komfortowe. Ważna jest też wysokość mebla – zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki będzie niewygodny. Oczywiście wiele zależy od doboru krzeseł, jednak warto wiedzieć, że idealna wysokość kończy się około 30 cm nad kolanami tych, którzy przy stole będą siedzieć.

Piękno w szczegółach
Przykładem mebli, które łączą funkcjonalność oraz gustowny wygląd są dębowe stoły firmy Jadik. Niezwykle stabilne i trwałe, zaskakują precyzją wykonania. Modele tworzone są ręcznie, co oznacza, że każdy szczegół jest dopracowany. Dodatkowo można mieć pewność, że nie ma dwóch identycznych mebli. Stoły różnią się między sobą detalami – wzorem słoja na blacie, kształtem nóg, kompozycją żłobień. Odpowiedni dobór materiału i zdobień pozwala uzyskać efekt naturalności i elegancji jednocześnie. Tego typu mebel będzie nie tylko ozdobą, ale też funkcjonalnym, wygodnym elementem naszego salonu.

Fot. Jadik