Innowacyjne grzejniki pokojowe

Producenci mebli, oświetlenia, ale również elementów wykończenia wnętrz stale prześcigają się zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, materiały, jak i technologie jakie są wykorzystywane przy produkcji. Innowacyjność rozwiązań to z wielu względów kluczowy aspekt w rozwoju produktowym oferty. Przekłada się na jakość produktu oraz bardzo często na jego wygląd.

Innowacyjne grzejniki pokojowe

Można powiedzieć, że LUXRAD to marka, której mottem może stać się myśl autorstwa Johnanna Wolfganga von Goethego „Kto nie idzie do przodu ten się cofa”. Na przestrzeni lat widać jak prężnie rozwijała się firma. Kładąc nacisk na nowe technologie, stworzyła szeroką gamę grzejników dekoracyjnych, łazienkowych oraz pokojowych. Idąc o przysłowiowy krok do przodu – opatentowała również swoją własną technologię Wulkan.

Proces przekazywania ciepła

Technologia Wulkan opatentowana przez markę Luxrad wykorzystuje zasadę konwekcji. Grzejniki produkowane są w oparciu o zastosowanie rurek o dwóch różnych średnicach, które w kolejnym etapie są ze sobą spawane. Przestrzeń między rurkami wypełniana jest wodą, która się nagrzewa i tworzy komin ciepłego powietrza co najlepiej obrazuje poniższy rysunek. Stal, która się nagrzewa od wewnątrz oraz od zewnątrz daje dodatkowe żródło ciepła i tym samym niezwykle podnosi moc grzewczą urządzenia. Przekłada się to również na względy ekonomiczne. Nie tylko możemy mówić o szybszym nagrzaniu pomieszczenia, ale również na dłuższym utrzymaniu tego stanu.

Technologia Wulkan została zastosowana w kilku modelach grzejników m.in. Sahara, który charakteryzuje się budową rurek o klasycznym przekroju koła o średnicy 30mm oraz Everest, którego średnica wynosi 60mm. Oba modele uosabia harmonijny charakter, a mając możliwość wyboru szerokiej gamy kolorów dają duże możliwości aranżacyjne pomieszczeń. Pierwsze grzejniki z zastosowaną technologią Wulkan, charakteryzowały się obłymi kształtami, natomiast grzejnik KOBE o wym. 30mmx30mm i ZEUS o wym. 60mmx60mm to modele o profilach czworokątnych. Jest to odpowiedź na panujące trendy – kanty oraz geometrię. W oferce są dwie opcje: o ciśnieniu 3 lub 10 barów, które są dostępne również w wersji elektrycznej.

Innowacyjne grzejniki pokojowe
Innowacyjne grzejniki pokojowe
Innowacyjne grzejniki pokojowe

Zaprojektowanie przez markę LUXRAD technologii Wulkan to jedyna tego typu technologia wykorzystywana wśród europejskich producentów. Ponadto marka poza innowacyjnością stawia na dobre wzornictwo, co można zaobserwować śledząc bogatą ofertę. Co więcej skupia cały kapitał i produkcję na terenie Polski.