Jak ćwiczyć z dzieckiem? Rady dla aktywnej mamy

Codziennie musimy godzić pracę zawodową z domowymi obowiązkami i wychowaniem dziecka. To niełatwe zadanie, a przecież chcemy jeszcze znaleźć czas na własny rozwój oraz zadbanie o swoje ciało. A gdyby tak ćwiczyć razem ze swoimi pociechami?

Zajęcia dla mam z dziećmi

Jeśli lubimy zajęcia grupowe i cenimy kontakt z innymi mamami, dobrym rozwiązaniem może okazać się zapisanie na specjalne zajęcia dla kobiet z małymi dziećmi. Coraz więcej klubów fitness czy ośrodków kultury organizuje tego rodzaju aktywności dla wszystkich osób, które chcą spędzić czas z maluchem w przyjemny i pożyteczny sposób. Podczas zajęć ćwiczymy na różne sposoby – nieraz zawierają one elementy jogi, aerobiku bądź też po prostu łatwych ćwiczeń, w trakcie których także maluszek ma okazję nieco się poruszać. Wybierając klub fitness, kierujmy się doświadczeniem instruktorów oraz opinią innych klubowiczek. Zwróćmy też uwagę na odpowiednie dopasowanie zajęć do wieku dziecka.

W domowym zaciszu

Nie przepadasz za ćwiczeniami w grupie i lepiej czujesz się, wykonując je we własnej przestrzeni? Wiele ćwiczeń możesz wykonywać na szczęście w domu, razem ze swoim dzieckiem. W Internecie znajdziemy sporo profesjonalnych (lub bardziej amatorskich) serwisów, w których zamieszczane są porady oraz filmiki instruktażowe, dzięki którym szybko poznamy podstawy. Warto zaopatrzyć się w maty, duże piłki itp. – wiele zabawek sportowych znajdziemy na Merlin.pl, w jednym z najstarszych w Polsce sklepów internetowych, oferującym szeroki wybór książek, multimediów, czy też artykułów dziecięcych. Wspólne ćwiczenie z maluchem pozwoli nam spędzić niezapomniane chwile z naszą pociechą, a jednocześnie oszczędzić sporo czasu oraz popracować nad kondycją i kształtowaniem pięknej sylwetki.

A może zajęcia w terenie?

Osoby, które preferują ruch na świeżym powietrzu lub po prostu wyjście z domu, także mają do wyboru sporo opcji. Nawet codzienny spacer z dzieckiem może stać się doskonałą okazją do zadbania o atrakcyjną sylwetkę. Wystarczy powolny chód zmienić w szybki, energiczny marsz, czy nawet jogging. Warto jednak zaopatrzyć się wtedy w specjalny, sportowy model wózka, który będzie lepiej amortyzował wstrząsy oraz zapobiegał obijaniu się kolan o pałąk itd. Świetnie sprawdzą się także wypady na basen – większość maluchów dobrze czuje się w wodzie, możemy więc oswajać je z nią od pierwszych miesięcy po narodzeniu. Jednocześnie ruch w wodzie wspaniale oddziałuje na mamę, niwelując stres, ujędrniając skórę i poprawiając kondycję.