Jak długo pozostanie z zespołem Kasia Stankiewicz?

Wokalistka nie wyklucza, że także w przyszłym roku będzie grać koncerty z Varius Manx. Zespół dostaje propozycje koncertowe na 2017, a nawet 2018 rok. Muzycy mają także w planach nagranie wspólnego materiału. Wokalistka twierdzi, że wybrali już nawet utwór.

kasia stankiewicz kiedy seksi
Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz została wokalistką formacji Varius Manx w 1996 roku, zastąpiła wówczas Anitę Lipnicką, która zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Stankiewicz nagrała z zespołem dwie płyty: „Ego”, z której pochodzi jeden z największych hitów Varius Manx „Widziałam orła cień”, oraz „End”.

Po pięciu latach artystka zdecydowała się opuścić grupę. 31 grudnia 2015 roku wystąpiła z Varius Manx podczas koncertu sylwestrowego TVP2 we Wrocławiu, a kilka miesięcy później muzycy wspólnie wyruszyli w trasę koncertową z okazji 25-lecia zespołu.

– Przychodzą pełne sale, to jest w ogóle niesamowite, to, że ci ludzie śpiewają od początku do końca cały koncert z nami – to też jest niezwykłe. Nikt się tego nie spodziewał, jesteśmy często wzruszeni po koncertach – mówi Kasia Stankiewicz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

jak dlugo pozostanie z zespolem kasia stankiewicz
Kasia Stankiewicz. Instagram

Wokalistka twierdzi, że fani okazują swoją radość nie tylko podczas koncertów. Po każdym występie zamieszczają także wzruszające komentarze na jej profilach w mediach społecznościowych. Zdaniem gwiazdy w reakcjach publiczności jest wiele emocji i niesamowitej, pozytywnej energii.

– Mam wrażenie, że w tym naszym spotkaniu zespołowym i w tej energii, która krąży między nami w zespole i między zespołem a publicznością jest coś bardzo dobrego, coś elektrycznego, co działa zarówno na nas, jak i na publiczność – mówi Kasia Stankiewicz.

Jubileuszowa trasa koncertowa z udziałem Kasi Stankiewicz miała potrwać przez kilka miesięcy, może jednak znacznie się przedłużyć. Wokalistka twierdzi, że zapotrzebowanie jest bardzo duże i cały czas nadchodzą nowe propozycje koncertowe. Obecnie pewne jest, że muzycy będą wspólnie występować do końca 2016 roku, dostają jednak propozycje na 2017, a nawet 2018 rok.

– Myślę, że byłoby niemądrze nie zagrać po prostu tych przyszłych koncertów w kolejnych latach. Więc my, jako zespół, się cieszymy, szanujemy to i myślę, że pogramy tak długo, jak będzie potrzeba – mówi Kasia Stankiewicz.

Artyści nie wykluczają także możliwości nagrania wspólnie zupełnie nowego materiału, aby zaspokoić oczekiwania publiczności. Nie myślą na razie o płycie, zastanawiają się jednak nad pojedynczym utworem.

– Nawet mamy już wybrany utwór, który jako kolejny moglibyśmy razem wyprodukować i zobaczymy, co z tego wyniknie. Jak nam się spodoba, to na pewno go pokażemy publiczności – mówi Kasia Stankiewicz.

Mimo intensywnej pracy z Varius Manx wokalistka nie zawiesza kariery solowej. Cały czas gra koncerty, podczas których prezentuje materiał z wydanej dwa lata temu płyty „Lucy and the Loop”. Są to występy, podczas których jedynym akompaniamentem dla głosu Stankiewicz jest fortepian. Zdaniem wokalistki takie koncerty mają ogromną siłę oddziaływania na publiczność, co uważa za swój wielki sukces.