Jak nakładać samoopalacz?

Możesz mieć nieskazitelną opaleniznę i nie spędzać na słońcu nawet minuty. Wystarczy jedynie użyć odpowiednich produktów w konkretny sposób. Dowiedz się, jak idealnie nałożyć samoopalacz.

Jak nakładać samoopalacz?
Jak nakładać samoopalacz?

Jak stosować samoopalacz?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kosmetyk w piance, kremie czy żelu, jego technika nakładania może być taka sama. Aby jak najdokładniej rozprowadzić go na skórze, użyj specjalnej rękawicy do samoopalaczy. Jak nakładać samoopalacz na twarz? Zrób to gąbką do podkładu.

Wcześniej przygotuj swoją skórę do całego procesu. Dzień przed użyciem samoopalacza wykonaj dokładny peeling całego ciała i twarzy, a tuż przed jego aplikacją wmasuj w skórę lekki, ale mocno odżywczy balsam. Na twarz nałóż nawilżający krem. To zmniejszy ryzyko smug do minimum.

Zastanawiasz się, jak stosować samoopalacz na „ryzykowne” okolice, które najczęściej łapią zbyt mocny kolor, jak łokcie, kostki, nadgarstki, kolana, stopy oraz dłonie? Przed aplikacją rozprowadź na problematycznych miejscach balsam z aloesem. To sekretny sposób makijażysty modelek Victoria’s Secret, by uniknąć zbyt mocnej opalenizny w tych partiach. Brwi i nasadę włosów oraz okolicę przy uszach zabezpiecz wazeliną.

Jak nakładać samoopalacz?

Aplikowanie kosmetyku

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób i jakimi ruchami nakładać samoopalacz? Zawsze zaczynaj od dołu ciała, a dokładniej od okolicy nad kostkami. Stopy na razie zostaw nietknięte. Kieruj się w górę ciała i wmasuj samoopalacz kolistymi ruchami – jak podczas masażu. Pomiń dłonie i skończ aplikację produktu na wysokości dekoltu. Teraz, nie dokładając już więcej kosmetyku, przejedź rękawicą po stopach i dłoniach przy zgiętych i rozłożonych palcach. Zbiorą z rękawicy dokładnie tyle produktu, ile potrzeba dla naturalnego efektu i nie nabiorą zbyt ciemnego czy nienaturalnie pomarańczowego odcienia.

Nie wiesz jeszcze, jak używać samoopalacza do twarzy, aby uniknąć plam?

  •  Zmieszaj go pół na pół z kremem nawilżającym i nałóż dokładnie gąbką do podkładu.
  • Użyj niewielkiej ilości samoopalacza – wystarczy pół pompki, jeśli masz kosmetyk w piance lub kropla wielkości groszku, gdy stosujesz krem lub żel. To gwarancja naturalnej i bardzo dyskretnej opalenizny.
  • Zwróć też uwagę, aby dokładnie rozetrzeć samoopalacz na żuchwie i tuż pod nią, bo tam najczęściej powstają plamy. Podobnie przy linii włosów.
  • Jeśli masz rozszerzone pory, przed aplikacją samoopalacza przemyj twarz zimną wodą. To pozwoli je domknąć i zapobiegnie gromadzeniu się w nich produktu.

Po nałożeniu samoopalacza na całe ciało i twarz mokrą chusteczką przetrzyj skórę między palcami u dłoni i ich boki. Tam często gromadzi się kosmetyk i zostawia plamy.

Jak nakładać samoopalacz?

Jak zmyć pozostałości po samoopalaczu?

W zależności od tego, jakiego produktu używasz, różny może być czas jego utrzymywania się na skórze. Zdarza się, że już na ciele nie ma śladu, a jednak widać jeszcze ciemniejsze miejsca np. na nogach. Jeśli zdarzy się, że kosmetyk pozostawił plamy – to nie jest koniec świata. Są sposoby, żeby subtelnie wyrównać i rozjaśnić kolor. Po pierwsze – zrób peeling. To najlepszy sposób, żeby osłabić zbyt mocny odcień skóry.

Czym zmyć pozostałości po samoopalaczu? Zwykły żel pod prysznic niewiele pomoże. Na ciemniejsze okolice spróbuj nałożyć odrobinę soku z cytryny, który działa wybielająco. Ewentualnie pomoże żel do golenia. Jak się okazuje, to wielofunkcyjny produkt, nawet dla pań! Czym zmyć problematyczny kosmetyk z brwi? Spróbuj nałożyć na nie grubą warstwę tłustego kremu i po 15 minutach zetrzyj go zwilżoną chusteczką.

Wskazówka! Jeśli jesteś osobą początkującą, sprawdź produkty łatwe do aplikowania np. samoopalacze Dax Sun w różnych formach: kropli, pianki, sprayu, żelu, balsamu. Bardzo prosto je dokładnie rozprowadzisz i zmyjesz.

Jak nakładać samoopalacz?

Utrzymanie efektu opalonej skóry

Jak używać samoopalacza, aby utrzymać idealną opaleniznę? Nie dokładaj go codziennie na skórę, warstwa na warstwę. Zachowaj odstęp co najmniej dwóch, trzech dni, chyba że używasz brązującego balsamu. Ma on mniej barwiących pigmentów i działa wolniej, dlatego można go stosować bez przerwy.

Co cztery dni rób peeling. Mocniej potrzyj nim skórę, zwłaszcza pod kolanami, na wewnętrznej części ramion i łokciach. Te okolice najdłużej trzymają opaleniznę. Dokładając na nie samoopalacz bez złuszczania, sprawisz, że zyskają kolor jak po silnym przedawkowaniu słońca. Równie ważne dla idealnej opalenizny jest odpowiednie nawilżanie ciała. Dlatego po każdej kąpieli stosuj silnie odżywcze balsamy.