Jak pielęgnować twarz dojrzałej kobiety?

Obserwuję u swoich pacjentek różne typy starzenia się skóry, uzależnione zarówno od genetycznych predyspozycji, jak i od egzogennych czynników środowiskowych.

Jak pielęgnować ciało dojrzałej kobiety?

Twarz każdej z nas pokazuje kawałek historiii i to jest fascynujące, ale prawdą jest też to, że nie każdy kawałek chciałybyśmy ze sobą nieść dalej… Patrząc w lusterko chcemy widzieć promienny wygląd, a nie smutek czy rozgoryczenie – jako kobieta całkowicie to rozumiem.

W zależności od typu starzenia się skóry i właściwości oraz indywidualnych predyspozycji osobowościowych (T.S.T. – transpersonalna terapia skóry), dobieram każdej pacjentce: zabiegi przeciwstarzeniowe i odbudowujące, pielęgnację domową, a także rekomenduję dietę i ruch mocno uwzględniające jej upodobania (z góry wiem, że jeśli coś będzie sprzeczne z jej naturą, nie będzie tego robić – nie o taki efekt nam chodzi). – mówi Ania Adamowicz, kosmetolog z Instytutu Adamowicz.

Jak radzić sobie ze starzeniem posłonecznym, tzw. fotostarzeniem skóry i w jaki sposób najlepiej usunąć, zniwelować jego objawy? W tym tekście znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Jeśli obserwujesz na swojej twarzy nierównomierny koloryt, poszerzone naczynka, suchość skóry, zmarszczki ogólne osłabienie jej sprężystości rekomenduję dwa zabiegi: jeden przy użyciu laserów Duet Laser Attack (jest moją autorską terapią), drugi z zastosowaniem technologii medycznej, tj. mikroigłowej fali radiowej (RF). Dodam tylko, że okres jesienno – zimowy, do wczesnej wiosny włącznie jest idealnym czasem na zabiegi laserowe i wszelkie zabiegi złuszczające.

Zabieg Duet Laser Attack

Ponieważ działa on wielokierunkowo, dedykowany jest bowiem skórom, które poza poprawą jędrności borykają się z innymi dolegliwościami, takimi jak: przebarwienia, poszerzone naczynka czy rumień.

Zabieg Duet Laser Attack to dwukierunkowe działanie odmładzające podczas jednej sesji zabiegowej. W trakcie pracujemy dwoma głowicami: (CPL) i laserem (Nd – Yag). Celem zabiegu jest stymulacja nowych włókien kolagenowych. Ponieważ pracujemy na poziomie naskórkowym oraz skóry właściwej, osiągamy jeszcze lepsze efekty poprawy jędrności skóry i redukcji zmarszczek i jesteśmy w stanie zniwelować widoczne skutki fotostarzenia, takie jak: przebarwienia, poszerzone naczynka czy rumień.

Zabieg mesotherm

Trzyetapowy zabieg , który łączy w sobie:
1. Głębokie złuszczenie naskórka przy pomocy mikrodermabrazji z laserem biostymulacyjnym.
2. Moc monopolarnej fali radiowej (RF) połączonej z masażem podciśnieniowym I mikronakłuciami.
3. Głębokie dotlenienie skóry i dodatkowe wprowadzanie pod skórę substancji odżywczych .

Zabieg dedykowany jest skórom, które poza przebudową kolagenu, poprawą sprężystości, wygładzeniem zmarszczek, potrzebują jej głębokiego odżywienia. Tak właśnie działa zabieg Mesotherm, który aż na dwóch etapach wprowadza brakujące substancje odżywcze w głąb skóry.

W pierwszym etapie pacjentka odczuwa przyjemne zasysanie na skórze (endomasaż), a setki mikroigiełek nakłuwają skórę, przez co transportowane są substancje takie jak np.: kwas hialuronowy, witaminy czy peptydy. Zwieńczeniem zabiegu jest ostatnia faza, gdzie przy użyciu elektroporacji i tlenu wprowadzamy kolejną dawkę substancji odżywczych. Zabieg przebudowuje włókna kolagenowe, złuszcza (zmniejsza przebarwienia, wyrównuje koloryt) oraz głęboko odżywia skórę. Wiele pacjentek mówi mi, że zaraz po czują się na kilka, a nawet kilkanaście lat mniej, dlatego to idealny zabieg bankietowy.

Jak dobrać zabieg do pacjentki?

Jednym z najistotniejszych elementów dobrania skutecznej terapii zmarszczek jest w przypadku cery dojrzałej połączenie wielokierunkowości zabiegów, aby działać na kilka problemów (zmarszczki, przebarwienia, naczynka, rumień) w tym samym czasie.

Efektywność opisanych zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry I częstotliwości zabiegów, najlepiej przeprowadzenia ich w dobranej do skali problem serii.

Pierwsze zauważalne efekty pojawiają się już po pierwszej sesji zabiegowej. Regularność (to: zalecona przez kosmetologa seria) podnosi efektywność poprzedniego zabiegu. Efekty opisywane przez pacjentki to: ,,Wyglądam jakbym była po urlopie’’; ,, Moja skóra na twarzy jest bardziej zwarta, jędrniejsza. Czuję to pod palcami, kiedy jej dotykam i kiedy patrzę na siebie w lustrze.”

Najstarsze z moich pacjentek, mam tu na myśli te, które prowadzę od kilkunastu lat, wyglądają na dużo młodsze od swoich rówieśniczek. Jedna z nich zwierzyła mi się ostatnio, że na rozpoczęciu roku szkolnego swojego syna została odebrana jako najmłodsza mama, Podczas gdy w rzeczywistości była: najstarsza! To pokazuje, że warto dbać o siebie i być w tym konsekwentnym.

Porad udzieliła kosmetolog, Ania Adamowicz z Instytutu Adamowicz