Jak powstrzymać łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe to problem coraz większej liczby osób. Czy istnieje metoda, która pozwoli pozbyć się całkowicie problemu?

Jak powstrzymać łysienie androgenowe?

Wypadania włosów o podłożu androgenowym nie zatrzymasz super szamponem z drogerii, ani słynącą ze swojej skuteczności mezoterapią igłową. Tu niezbędne jest wielokierunkowe działanie poprzedzone 100% diagnozą określającą ten typ łysienia – twierdzi autorka metody TST Ania Adamowicz.

Nie wiemy dlaczego enzym odpowiedzialny za łysienie androgenowe – 5@reduktaza – u jednych osób osłabia mieszki włosowe, a u innych nie. Ważne, że potrafimy już skutecznie powstrzymać jego destrukcyjne działanie, które jest prawdziwą zmorą estetyczną.

Łysienie androgenowe dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. W porę rozpoznany problem, tzn. mniej więcej do roku czasu, ma szansę znaleźć skuteczne rozwiązanie. Kluczem jest jednak właściwa i sprawnie postawiona diagnoza – zapewnia Ania Adamowicz i radzi osobom zaniepokojonym wypadaniem włosów nie zwlekać ani chwili z konsultacją u dobrej klasy trychologa lub dermatologa.

Vacu oxygen składa się z 3 etapów efektywnie wzmacniających macierz włosa:

 • Złuszczanie naskórka i aktywacja życiodajnej energii ATP komórek skóry głowy, a także osłabienie szkodliwego działania enzymu 5@reduktazy (ultradźwięki + laser biostymulacyjny)
 • Wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych budujących i wzmacniających macierz włosa, pobudzenie krążenia (fale RF + mikronakłuwanie)
 • Zapewnienie skórze głowy wzmacniających macierz włosa składników odżywczych, głębokie wtłaczanie zbilansowanych koktajli (oxyterapia z elektroporacją)

Czym jest Vacu oxygen?

W swoich terapiach anti-aging stawiam przede wszystkim na technologie i narzędzia, które dostarczają paliwa do pracy jaką skóra wykonywałaby będąc w pełni zdrowa – mówi kosmetolożka i autorka oryginalnej metody terapeutycznej TST (Transpersonal Skin Therapy) Ania Adamowicz.

‘Vacu oxygen’ stosowany przeze mnie w łysieniu androgenowym, to wielofunkcyjny zabieg mocno wzmacniający osłabioną, najczęściej z przyczyn genetycznych, macierz włosa. Macierz, czyli żywą komórkę, w której osadzony jest każdy pojedynczy włos. Ultradźwięki zastosowane w pierwszej fazie zabiegu pomagają pozbyć się złogów martwego naskórka i łoju, które utrudniają leczenie objawowe (tu: specjalne szampony, preparaty do stosowania w domu). Laser biostymulacyjny i radiofrekwencja pobudzają życiodajne krążenie w skórze i wzmacniają macierz włosa. Zabieg osłabia również szkodliwe działanie enzymu reduktazy, który powoduje wypadanie włosów u osób ze skłonnością genetyczną do łysienia androgenowego. Nie mamy wpływu na geny, ale możemy skutecznie indukować znane nam zdrowe mechanizmy naprawcze w skórze – przywraca nadzieję ekspertka.

Jak działa zabieg?

W zabiegu wykorzystanych jest 5 uzupełniających się technologii: ultradźwięki, laser biostymulacyjny, fala radiowa i oxyterapia z elektroporacją. W pierwszej fazie zabiegu złuszczamy martwy naskórek ultradźwiękami, a laserem biostymulacyjnym pobudzamy warstwę rozrodczą skóry. Wzrasta energia życiodajna komórek ATP i skóra, w której osadzone są włosy sprawniej się regeneruje (mówiąc wprost: skóra mocniej je trzyma!). Co ważne, ultradźwiękami osłabiamy szkodliwe działania enzymu reduktazy w skórze głowy.

W drugiej fazie, skóra zasysana jest do środka i poddawana kontrolowanym mikronakłuciom połączonym z przewodzeniem fali radiowej silnie wzmacniającej ukrwienie macierzy włosa. Fala RF za pomocą ciepłych impulsów pobudza krążenie w skórze i powoduje namnażanie się nowych naczyń krwionośnych, dzięki którym włos mocniej osadzony jest w skórze i lepiej się układa. Trzecim i ostatnim etapem jest głębokie nawilżanie i odżywianie. Metodą oxyterapii z elektroporacją w skórę wtłaczane zostają koktajle odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami i optymalne nawilżenie.

Odczucia

Do zabiegu ‘Vacu oxygen’ na skórę głowy jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, skóra nie jest nakłuwana głęboko jak przy wersji na twarz, gdzie celem jest stymulacja kolagenu. Zabieg odbierany jest jako przyjemny, zdarza się, że pacjentka błogo zasypia.

Efekty

Efekty ‘Vacu oxygen’ są widoczne po 2,3 zabiegach. Włosy przestają wypadać i zaczynają odrastać w miejscach dotkniętych problemem.

Jak często wykonywać zabieg?

W zależności od potrzeb skóry zabieg Vacu oxygen może być wykonywany w serii 3 – 6,
w odstępach 3 tygodniowych, a potem przypominająco raz na dwa miesiące. Raz w roku należy wykonać całą serię zabiegów, jako że zabiegi pomagają skutecznie walczyć z problemem łysienia androgenowego objawowo, ale nie likwidują jego przyczyny.

Wskazania:

 • Łysienie androenowe
 • Osłabienie włosów
 • Sucha skóra
 • Łojotok – ŁZS

Przeciwwskazania:

 • Nowotwory
 • Ciąża
 • Laktacja
 • Metalowe elementy w ciele
 • Rozrusznik serca, defibrylator
 • Przerwana ciągłość skóry
 • Łysienie bliznowaciejące

Miejsce: Instytut Adamowicz, Ania Adamowicz, www.instytutadamowicz.pl