Jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami komputerów i telewizorów, co może niekorzystnie wpływać na ich wzrok i postawę. Rozwiązaniem tych problemów może być uprawianie sportu. Tylko jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

Jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

Mały samotnik?

Dzieci spędzające samotnie czas przed telewizorem lub komputerem mogą mieć trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, co może skutkować poważnymi konsekwencjami w ich dorosłym życiu. Zostało naukowo udowodnione, że kontakt z rówieśnikami świetnie wpływa na rozwój emocjonalny dziecka oraz na ćwiczenie przez nie umiejętności interpersonalnych, tak potrzebnych w życiu. Właśnie na etapie dzieciństwa i wczesnej młodości nawiązywane są pierwsze przyjaźnie oraz odnajduje się pierwsze pasje, np. zamiłowanie do uprawiania jakiejś dziedziny sportu. W zacieśnianiu więzi z rówieśnikami pomoże uprawianie sportów grupowych, takich jak siatkówka albo piłka nożna. W czasie gry dziecko może nauczyć się działania w grupie, zdrowej rywalizacji, a także radzenia sobie z porażkami. Wszystko to wpłynie pozytywnie na emocjonalny i społeczny rozwój młodego człowieka.

Jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

Jak rozbudzić pasję?

Rozbudzenie pasji, zwłaszcza sportowej, u dziecka to skomplikowany temat. Przede wszystkim nie można młodego człowieka do niczego zmuszać. Należy obserwować co lubi, a czego nie oraz rozmawiać z nim. Warto zapisać go na pokazowe zajęcia w klubie sportowym lub wysłać na obóz tematyczny. – Zależy nam na tym, żeby każdy młody człowiek mógł realizować swoje pasje i spędzić aktywnie czas. Zdajemy sobie sprawę, że dla zrównoważonego rozwoju dzieci ważny jest kontakt z innymi dziećmi. Zapewniamy to na organizowanych przez nas wakacyjnych obozach, wśród których szczególną pozycję zajmują obozy sportowe. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest przy tym bezpieczeństwo dzieci, dlatego z największą starannością dobieramy kadrę opiekunów i instruktorów. Szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym, wyjeżdżającym na swoje pierwsze wakacje bez rodziców, dla nich przygotowaliśmy specjalny program Klub Urwisa – mówi ekspert Mirosław Sikorski. Możliwe, że z dala od domu, wśród innych dzieci w podobnym wieku młody człowiek odkryje swoją pasję i znajdzie przyjaciół.

Jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

Jak wybrać obóz?

Wybór obozu lub kolonii to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Jest
to stresujące dla obydwu stron, bez względu na to czy to pierwszy samodzielny wyjazd, czy
kolejny. Dlatego ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Dobrym pomysłem jest
wysłanie młodego, żądnego przygód człowieka na obóz za pośrednictwem doświadczonego
biura podróży. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dziecko zostanie otoczone troskliwą
opieką doświadczonych opiekunów, a co więcej – będzie ubezpieczone. Przy wyborze kolonii
lub obozu należy także zwrócić uwagę na częstotliwość i tematykę zajęć. Jedne dzieci lepiej
będą czuły się uprawiając sporty drużynowe, takie jak siatkówka lub piłka nożna. Z kolei inne będą chciały ćwiczyć indywidualnie, np. taniec współczesny lub inny sport niewymagający współpracy. Wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie, a wieczorem po skończonych zajęciach zintegrować się przy wspólnych zajęciach lub ognisku. Coraz popularniejsze stają się obozy tematyczne np. obozy sztuk walki, obozy aktorskie, wokalne, obozy gier komputerowych, co sprawia że w ofertach profesjonalnych biur dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Hobby

- Sport

- Dziecko