Jak zostać świętym za życia. Możliwe tylko w Rosji?

Jak zostać świętym za życia. Możliwe tylko w Rosji

Beatyfikacja, a następnie kanonizacja jest procesem bardzo skomplikowanym. Nie jest możliwym osiągnąć ten stan za życia. Jak się okazuje, to co niemożliwe na świecie, być może będzie możliwe w Rosji.

O beatyfikacji czy kanonizacji decyduje Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych (CUD). W jaki sposób można ominąć całą procedurę i po co?

Otóż działacze struktury „Komitet Narodowy +60o”, która została zawiązana do organizacji 60. urodzin Putina wystąpiła do patriarchy moskiewskiego  Cyryla z propozycją kanonizacji prezydenta Rosji Władimira Putina. Członkowie, kierując się potrzebami obywateli zaapelowali o wprowadzenie oficjalnej modlitwy „za Putina”
Jak cytuje KAI za Komitetem: „Nie jest tajemnicą, że tytaniczne siły dla dobra Rosji otrzymuje on [Putin] od Boga”

Agencja KAI wspomniała, że ponad 90% rosyjskich obywateli uważa, że prezydent jest ostoją i nadzieją, a prawie 100% prawosławnych codziennie modli się o zdrowie przywódcy. Na czym polega ten fenomen?

„Komitet Narodowy +60o”, został założony w 2012 roku w Sankt-Petersburgu przed obchodami urodzin prezydenta. Jego kontrowersyjne pomysły były często tematem żartów.