Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu. Katarzyna Świątkowska i Magda Omilianowicz

"O co chodzi z tym glutenem? Czy picie wody naprawdę wpływa na redukcję wagi? I dlaczego popularna dieta głodówkowa może skończyć się w szpitalu?"

jedz mądrze
Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu. Katarzyna Świątkowska i Magda Omilianowicz

„Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu” jest książką autorstwa lekarki – Katarzyny Świątkowskiej i dziennikarki – Magdy Omilianowicz. Jej premiera będzie miała miejsce 29. września 2021r.

O czym jest książka?

Autorki w rozmowie rozprawiają się z różnymi mitami, które pojawiły się wokół odchudzania. Tematem ich dialogu są najbardziej popularne diety, powszechne przekonania i dietetyczne trendy. Analizują je z medycznego i naukowego punktu widzenia.
Katarzyna Świątkowska cierpliwie tłumaczy, dlaczego warto zadbać o własne ciało i w jaki sposób poruszać się wśród wielu kolejnych „wspaniale działających” diet. W książce oprócz twardych danych i mądrych porad można znaleźć odpowiedzi na pytania, które każdy z nas miał możliwość zadać w gabinecie lekarskim, ale tego nie zrobił, ponieważ np. nie miał na to czasu lub się wstydził.

Kilka słów o autorkach

Katarzyna Świątkowska jest lekarką i absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Zajmuje się również prowadzeniem bloga o zdrowiu Mity kontra fakty. Jej medycyna opiera się na faktach, a nie przesądach i wiedzy internetowej, z którą stara się walczyć. Pasjonuje się zbieraniem najnowszych doniesień naukowych ze świata i ich analizą. Napisała bestsellerowe książki np. Mity medyczne, które mogą zabić. Fakty, które ratują życie.

Magda Omilianowicz to dziennikarka, a także autorka wielu wartościowych tekstów. Na swoim koncie ma 12 książek reporterskich i podróżniczych, setki artykułów i kilka reportaży telewizyjnych. Uwielbia rozmowy z niezwykłymi ludźmi. W książce „Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu” pełni rolę osoby dociekającej prawdy. Chce dowiedzieć się wszystkiego o prawdach i bzdurach dotyczących zdrowego odżywiania.