Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla!

W obliczu dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w kilku ostatnich dni, pojawiła się wreszcie dobra, pozytywnie zaskakująca wiadomość!

Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla! Foto. Instagram fundacjawosp

Po śmiertelnym ataku na prezydenta Gdańska podczas 27. finału WOŚP, Jerzy Owsiak ogłosił rezygnację z funkcji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkało się to z wielkim sprzeciwem ze strony milionów Polaków. Każdy zaczął udostępniać na swoich profilach społecznościowych wpisy poparcia, sympatii i uznania. Dołączyło do nich wiele gwiazd, polityków, dziennikarzy itd. Powstała masowa dyskusja na temat hejtu i nienawiści obecnych w naszym kraju.

Wczoraj pojawiła się jednak informacja, która miejmy nadzieję sprawi, że Jerzy Owsiak raz jeszcze przemyśli swoją decyzję o rezygnacji. Rafał Collins – dziennikarz TVN Turbo, udostępnił na swoim profilu wpis, który jasno mówi o przyjęciu nominacji Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Komitet Norweski pozytywnie zaakceptował nominację szefa WOŚP do tej ważnej nagrody. Oficjalnie ją złożył poseł Kukiz’15 – Andrzej Kobylarz.

Rafał Collins w swoim wpisie przyznaje, że użył wielu kontaktów, prosił o pomoc wielu ludzi, by zgłosić Owsiaka do nagrody. W zgłoszeniu, które mogło mieć tylko 2000 znaków, napisał m.in. tak: „Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters”.

Jerzy Owsiak w przeszłości był dwukrotnie nominowany do tej nagrody, jednakże dotychczas nie udało się jej zdobyć. Teraz sytuacja wygląda inaczej i możliwe, że tym razem nominacja zakończy się sukcesem. Warto zauważyć, że WOŚP przekroczyło miliard złotych, zbieranych na przestrzeni lat.