Jesienią zadbaj o skórę po lecie

Jesień i zima to świetny czas na przeprowadzanie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Mocne promieniowanie słoneczne w ostatnich miesiącach mogło wyraźnie uszkodzić skórę, spowodować powstanie rumienia czy przebarwień, a także być przyczyną widocznego starzenia się skóry.

fot. Medi SPA,Hotel St Bruno
Jesienią zadbaj o skórę po lecie. fot. Medi SPA, Hotel St Bruno

Słońca ślad…

Tegoroczne lato i wczesna jesień były wyjątkowo upalne i gorące, przy tym niosły wysokie nasłonecznienie, co mogło oprócz ładnej opalenizny zostawić swój ślad.

Promieniowanie UV sprawia, że postępuje tzw. fotostarzenie się skóry, czyli przedwczesne powstawanie oznak starzenia i widocznych uszkodzeń – tłumaczy Michał Mieczkowski. – Płaszcz lipidowy ulega degradacji, co sprawia, że skóra staje się cieńsza, sucha, pozbawiona blasku, a przy tym bardziej podatna na uszkodzenia. Suche letnie powietrze mogło także sprawić, że pogłębiły się problemy naszej skóry, takie jak trądzik czy łojotok oraz nadmierna pigmentacja.

Recepta na zdrową skórę

Aby poprawić kondycję skóry po lecie stosuje się między innymi peelingi chemiczne. Zastosowane w odpowiednich stężeniach pozwalają na złuszczenie warstwy rogowej naskórka na różnej głębokości. Dzięki temu skóra zostaje wygładzona, a jej koloryt jest ujednolicony.

Skutecznym zabiegiem, pozwalającym na poprawę kondycji skóry jest mezoterapia igłowa.
Polega ona na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli mieszanek na bazie kwasu hialuronowego, witamin i aminokwasów. Po serii zabiegów skóra staje się napięta i nawilżona od wewnątrz. Następuje także poprawa jej kolorytu i głęboka regeneracja.

To, czego nie robi się latem

W okresie jesienno-zimowym można wykonywać zabiegi, których nie stosuje się przy dużym nasłonecznieniu. – Bardzo skuteczna jest terapia IPL (intensywnie pulsujące światło), pozwalająca na nieinwazyjne zabiegi, redukując chociażby zmiany pigmentacyjne powstałe podczas opalania – mówi Michał Mieczkowski. – Terapia IPL jest pomaga również przy leczeniu trądziku czy wszelkich zmian skórnych – dodaje. Zabiegi te są także niezwykle efektywne w walce z fotostarzeniem się skóry, zmuszają ją również do odbudowy i regeneracji, jednocześnie odżywiając.

Wpis znaleziono dzięki:

- Skóra po lecie

- Pielęgnacja skóry

- Zdrowa cera