Joaquín „Chapo” Guzmán Król kobiet i narkotyków – Andres López López

Kim był mężczyzna ukryty pod pseudonimem Chapo i dlaczego nazwano go najpotężniejszym handlarzem narkotyków na świecie? Książka opowiada wydarzeniach z życia meksykańskiego przestępcy i ujawnia jego szczegóły "od kulisów".

Joaquin „Chapo” Guzman. Król kobiet i narkotyków – Andres López López

Utwór López’a to historia potężnego i groźnego handlarza narkotyków Joaquína Archivalda Guzmána Loery, słynnego „Chapo”. Przedstawia okoliczności jego drugiej i ostatniej ucieczki z więzienia. Wprowadza czytelnika w mroczny świat narkobiznesu i uchyla rąbka tajemnicy, pokazując prawdę, która kryje się za nagłówkami prasowymi.

W niesamowicie wpływowym „Chapo” trudno jest rozpoznać ubogiego chłopaka z maleńkiej wioski La Tuna, znajdującej się w meksykańskiej prowincji Sinaloa. Przeszedł długą drogę, by stać się jednym z najbogatszych i najpotężniejszych na świecie baronów narkotykowych, co czyni go skrajnie niebezpiecznym i przez lata poszukiwanym.

Andrés López López opowiada o relacjach Guzmána z kobietami, rodziną i wspólnikami. Równolegle relacjonuje bezwzględne starcia z wrogami i nieustający pościg władz za tytułowym bohaterem. To trzymająca w napięciu historia człowieka, na świecie znanego jako czary charakter w której dynamiczna akcja, zdrady i podłość przeplatają się z miłością i przyjaźnią.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Chapo

- Andres López López

- Joaquín Guzmán