Julia Wieniawa rusza w trasę koncertową – to pierwsze takie wydarzenie

W czerwcu tego roku ukazał się album "Omamy" – długo wyczekiwany i bardzo dobrze przyjęty debiutancki krążek Julii Wieniawy. Po świetnych występach na letnich festiwalach, już w grudniu artystka rusza w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi: Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk oraz Wrocław.

Julia Wieniawa rusza w trasę koncertową - to pierwsze takie wydarzenie

Julia Wieniawa, artystka, aktorka i świetna wokalistka. Wyróżnia ją niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna. Debiut muzyczny Julii to wydany w 2016 roku utwór „Na zawsze”, który trafił na album „Flirtini, Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Kolejne single to  „Oddycham”, podwójnie platynowy „Nie muszę” oraz liryczna ballada „SMRC”. Te utwory podbiły serca fanów i ugruntowały pozycję wokalistki w muzycznym świecie. W 2021 roku artystka zdecydowała się na kolaborację z Maciejem Musiałowskim w utworze „Zabierz tę miłość”. Zagościła także u KARAŚ/ROGUCKI w piosence „Bezpieczny Lot” oraz z duetem Kacperczyk, w utworze „Sebiksy”.

Julia Wieniawa u boku najlepszych polskich producentów

Po kilku singlach, do których powstały różnorodne teledyski, czyli  „Rozkosz”, „Nie mam dla Ciebie miłości” czy „Milczysz”. W czerwcu 2022 roku ukazał się za to, długo wyczekiwany debiutancki album Julii zatytułowany „Omamy”. Do muzycznej współpracy artystka zaprosiła czołowych polskich producentów takich jak, Maciek Sawocha, Kuba Karaś i Wojtek Urbański. Elektroniczne brzmienia przeplatają taneczne i liryczne melodie. Całość dopełniają osobiste teksty powstałe we współpracy z Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins oraz Mery Spolsky.

Harmonogram koncertów

Tegoroczne lato było dla Julii również debiutem scenicznym. Pojawiła się na scenach największych polskich festiwali muzycznych, m.in. Orange Warsaw Festival, Fest Festival i Męskie Granie. Show artystki spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Już jesienią Julia powróci na scenę. Tym razem w ramach swojej własnej trasy koncertowej.

Julia Wieniawa rusza w trasę koncertową - to pierwsze takie wydarzenie
Julia Wieniawa rusza w trasę koncertową – to pierwsze takie wydarzenie

Julia Wieniawa trasę rozpocznie w warszawskim klubie Palladium już 1 grudnia, następnie odwiedzi takie miasta jak, Kraków (4.12.2022), Poznań (11.12.2022), Gdańsk (13.12.2022), a zakończy we Wrocławiu (15.12.2022).

Mini-dokument o artystce

Behind The Album to kilkuminutowy, mini-dokument o powstawaniu albumu „Omamy” i przygotowaniach do debiutanckiego, festiwalowego koncertu Julii Wieniawy. Zobacz jak o współpracy z artystką opowiadają Kuba Karaś, Urbański, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Maciej Sawoch, Kasia Lins oraz Tomik Grewiński.”

,,Wiem, jak ważny był dla Julii album „Omamy,” czyli jej pierwsze muzyczne dziecko. Biorąc na warsztat pracę nad filmikiem o powstawaniu płyty przeprowadziłem rozmowy z producentami, obserwowałem Julię podczas jej pierwszego koncertu oraz na związanych z nim przygotowaniami. Wszyscy, którzy udzielili mi wypowiedzi podkreślali pracowitość, wrażliwość i mocny charakter artystki, która mimo kilkuletniego procesu twórczego nie zrezygnowała z wydania albumu. „Nic mnie tak nie leczy jak to” – krótki film o długofalowym powstawaniu płyty „Omamy”. Podpisuję się pod tym obrazkiem i życzę miłego odbioru.” – dodaje Bartosz Mieloch, reżyser i autor zdjęć do mini-dokumentu.