Katarzyna Pakosińska: zajmowanie się poczuciem humoru i śmiechem jest czymś najpoważniejszym na świecie

Gwiazda uważa, że sensem jej pracy jako artystki kabaretowej jest dawanie radości ludziom. Odczuwa satysfakcję, gdy może wnieść coś pozytywnego zwłaszcza w życie ludzi pokrzywdzonych przez los. Jednym z piękniejszych momentów w jej karierze był dzień, gdy okazało się, że po spotkaniu z nią dzieci chore na nowotwór poczuły się znacznie lepiej.

Katarzyna Pakosińska z wykształcenia jest polonistką, karierę zawodową zrobiła jednak jako dziennikarka i artystka kabaretowa. Przez piętnaście lat współtworzyła jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju. Mimo że odeszła z niego w 2011 roku dla wielu widzów wciąż pozostaje główną twarzą polskiej sceny kabaretowej.

– Tysiąc razy od ćwierć wieku starałam się zmienić swój zawód na bardziej poważny, ale po tylu latach zdaję sobie sprawę z tego, że zajmując się poczuciem humoru i śmiechem, zajmuję się czymś najpoważniejszym na świecie – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda twierdzi, że dzięki swojej pracy może dawać radość innym ludziom, często mocno pokrzywdzonym przez los. Szczególnie pięknie wdzięczność za jej starania okazują dzieci. Jednym z najpiękniejszych dowodów na wagę jej pracy było niedawne spotkanie z małymi pacjentami oddziału onkologicznego jednego z warszawskich szpitali.

– Lekarz przyniósł mi wyniki badań dzieci po spotkaniu. One są czasami lepsze niż po lekach, po innych historiach chemicznych – mówi Katarzyna Pakosińska.

Aktorka twierdzi, że cieszy ją możliwość wniesienia czegoś pozytywnego w życie innych ludzi.