Kia Europe ogłasza współpracę z firmami. To dobre działanie dla środowiska

W Światowy Dzień Oceanów Kia Europe ogłosiła cztery nowe partnerstwa ze start-upami – Polyola, Odyssey Innovation, Sieve i Waterhaul.

Kia Europe ogłasza współpracę z firmami. To dobre działanie na środowisko

Kia uważa, że jedna organizacja nie jest w stanie opracować rozwiązań na rzecz zrównoważonej przyszłości. Zamiast tego lepiej jest zawiązać partnerstwa z firmami, które zarówno pojedynczo, jak i wspólnie pracują, aby osiągnąć ten sam cel. Te partnerstwa są również zgodne z globalnymi wysiłkami Kia na rzecz oczyszczenia środowiska z plastiku w ramach programu Ocean Cleanup Partnership oraz większego wykorzystania materiałów z recyklingu.

Recykling odpadów oceanicznych dla zrównoważonych produktów

Kia Europe ogłasza współpracę z firmami. To dobre działanie na środowisko.

Wszyscy pięciu partnerzy tej współpracy poddają recyklingowi odpady oceaniczne, aby wytwarzać z nich zrównoważone produkty. Wszystko to jest integralną częścią strategii „Plan S” i transformacji marki Kia w kierunku dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Wpływ partnerstwa na ochronę środowiska

Partnerzy tej współpracy, takie jak Polyola, Odyssey Innovation, Sieve i Waterhaul, przetwarzają odpady wydobyte z oceanów na akcesoria związane ze stylem życia i nieustannie wprowadzają innowacje, aby zminimalizować wpływ ich produkcji na środowisko, jednocześnie maksymalizując jej wydajność.

Kia Europe ogłasza współpracę z firmami. To dobre działanie na środowisko

Innowacyjne rozwiązania i materiały zrównoważone

Współpraca z firmą Polyola przynosi innowacyjne rozwiązania w postaci poszycia deski surfingowej wykonanego w 100% z poliuretanu na bazie materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadającego się do recyklingu. Firma Odyssey Innovation wprowadza na rynek płetwy na ręce wykonane z odpadów oceanicznych i starych pianek. Sieve wykorzystuje nakrętki do butelek po recyklingu w produkcji płetw do desek surfingowych. Natomiast Waterhaul tworzy okulary przeciwsłoneczne i zestawy do oczyszczania plaży wykonane z odzyskanego plastiku.

Kia Europe ogłasza współpracę z firmami. To dobre działanie na środowisko

Kia i jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Kia nie tylko promuje odpowiedzialne korzystanie z wód mórz i oceanów, ale również podejmuje szeroko zakrojone działania na rzecz ochrony środowiska i wykorzystania zrównoważonych materiałów. Współpraca z firmami partnerskimi oraz wykorzystanie materiałów z recyklingu w produkcji to tylko część szerszego programu Kia Europe. Firma podejmuje również działania mające na celu oczyszczanie oceanów z plastiku we współpracy z organizacją non-profit The Ocean Cleanup oraz stosuje zasoby odnawialne i przyjazne dla środowiska materiały w swoich produktach. Przykładem tego jest nowy model Kia EV9, którego wnętrze wykonane jest z przyjaznych dla środowiska materiałów, takich jak bio-poliuretan i tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Dzięki temu Kia nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także inspiruje innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonej przyszłości.